Türkiye’nin en iyi kripto para topluluğu olan Kazanç Rehberi, 17 Mart 2021 tarihinde saat 21.00 (GMT+3) UME Finance projesi CMO pozisyonundaki William Gray ile AMA etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlik üç segmentten oluşup ilk segmentte giriş (Katılımcıyla soru cevap.) ardından ikinci segment Twitter üzerinden alınmış sorular. Üçüncü segment olarak sohbet 1 dakikalığına açılıp grubumuzdaki bütün üyeler soru sorabilir hale gelir. Ardından kapanış kısmı gelmektedir.

100$ olmak üzere bir ödül havuzu bulunmaktadır.4 kişi Twitter üzerinden seçilecektir. 6 kişi Telegram üzerinden gerçekleştirilecek AMA’nın üçüncü segmentinde sorusu seçilen kişiler olacaktır.

Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız haberin en altında Önemli Linkler kısmında bulunan Kazanç Rehberi Telegram kanalına katılmayı unutmayın.

1. Segment : Katılımcı ile Soru Cevap

Soru 1: Kendinizi topluluğa tanıtabilir misiniz?

Elbette, DeFi For You’da Pazarlama Direktörüyüm. Aslen İngiltere’denim, ancak son beş yıldır Vietnam’da yaşıyorum, projemiz burada geliştiriliyor.

Soru 2: DFY projesi nedir? DFY proje işlevi nedir?

DeFi for You, çiftler arası bir kripto ödünç verme platformudur ve ayrıca bir NFT ticaret piyasası içerecektir. Kullanıcıların kendi APY oranlarını ve koşullarını belirleyerek topluluktan kredi sunmalarına veya ödünç almalarına izin veriyoruz.

Borçluların kredi için teminat vermeleri gerekecek ve bu kripto para birimi, NFT’ler veya dijitalleştirilmiş başka herhangi bir şey olabilir.

Soru 3: Token ve tokenomik hakkında bilgi verebilir misiniz? Nasıl satın alabilirim?

DFY, bir BEP20 akıllı sözleşme belirtecidir. Hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir olduğu için Binance Smart Chain’i seçtik.

Toplamda yaklaşık 880 milyon token arzı var. Ön satışımız ve 226 milyon sattığımız İDO’muzun ardından 120 milyon civarında burn yaptık

200 milyon token, 5 yıl boyunca akıllı sözleşme ile tutuluyor. 150 milyon kişi de kurucular, ekip ve gelecekteki işe alımlar için ayrıldı.

Eşantiyonlar vb. Dahil olmak üzere 300 milyon Ar-Ge ve pazarlama için ayrılmıştır.

29 Mart’ta CoinTiger Borsasında 0,20 $ liste fiyatı için $DFY listeleyeceğiz. O zaman $DFY satın alabileceksiniz.

Diğer borsalara da bakıyoruz, ancak borsa kurallarından dolayı bu görüşmelerin ayrıntılarını henüz açıklayamıyoruz.

Soru 4: Kısaca hedeflerinizden ve başarılarınızdan bahsedebilir misiniz

Şimdiye kadar bizim için en büyük başarı, projeyi nihai gelişimine ve ötesine bakmaya yetecek kadar para topladığımız IDO’muz oldu. Diğer bir büyük dönüm noktası, platformumuzu geliştiren şirket ve şu anda sahip olduğumuz $DFY token’ı satın almamız oldu.

Hedefler açısından, listeden sonra $DFY’nin 1 $ ‘a ulaştığını görmeye kesinlikle kararlıyız. Bu harika olurdu, ancak platforma NFT özelliklerinin eklenmesiyle, potansiyel olarak çok daha yüksek bir hareket umuyoruz!

Platformun ilk sürümümüzü bu ayın 25’ine kadar çıkaracağız ve ardından son sürüm Temmuz’da yayınlanacak – tabii ki düzenli güncellemeler de olacak.

NFT sanatçılarıyla da ortaklık kurmak ve en başından beri platformumuzda bazı özel içeriğe sahip olmak istiyoruz. Bu, kısa sürede ulaşabileceğimizi umduğum kişisel bir hedef.

Soru 5: Kripto için regülasyonların geldiğini biliyoruz. Hükümetle ilgili bir sorun var mi ? DeFi For You projesi regülasyonlara hazır mi ?

Dediğin gibi, regülasyonlar gerçekten geliyor. Hükümetler oturup trilyon dolarlık bir endüstrinin vergisiz ve denetimsiz bir şekilde ortaya çıkmasına göz yummayacak

İngiltere’deki stratejik iş ortağımız Bay Sean Mason sayesinde, en başından beri buna hazırdık. Şu anda İngiltere’de bir FCA (Financial Conduct Authority) lisansı almamıza yardım ediyor ve bu proje için büyük bir kilometre taşı olacak.

İngiltere ve Vietnam’da kayıtlıyız (gelişmekte olduğumuz yer) ve her ülkedeki yerel yasalara uymaya özen gösteriyoruz.

2. Segment : Twitter Üzerinden Gelen Sorular.

Soru 1: DeFi For You, tokenlerin değerini, likiditesini ve faydasını nasıl artırır? Token fiyatlarında bir artışa yol açabilecek mi? Projenizi istikrarlı hale getirmek ve uzun vadede yatırımcılara en yüksek getiriyi sağlamak için planınız nedir?

Sorunuz için teşekkürler. Bir projedeki değer, bence, token fiyatını sabit tutmanın bel kemiğidir. Başlamadan önce projemizi mümkün olan en iyi şekle sokmak için gerçekten çok zorluyoruz, böylece insanlar tutunmaya değer olduğumuzu görebilirler. Son NFT patlaması şu anda bu stratejinin büyük bir parçası. Başka hiç kimse, NFT’leri P2P kredisi için teminat olarak kullanmanıza izin vermiyor, bu nedenle insanları bu teşvikle çekmek projeyi daha çekici hale getirmeli ve böylece masaya daha fazla değer getirmelidir.

Halihazırda 50.000’den fazla işlemle 26.000 aktif cüzdan sahibimiz var. Bu kadar çok DFY sahibi ile, projenin yeterli likiditeye sahip olacağından eminiz. Gelecekte kendi tokenlerimizi geri almak zorunda kalmanın iyi olacağını düşünmüyoruz ve buna ihtiyaç duyacağımızı da hissetmiyoruz.

Ayrıntıları buradan kontrol edebilirsiniz. https://bscscan.com/token/0xd98560689c6e748dc37bc410b4d3096b1aa3d8c2

Soru 2: Merhaba Bay William Gray “Yakın gelecekte NFT’ler için çiçek açan bir pazar olmaktan heyecan duyuyoruz!” dediniz. Ne söylemek istediniz Bize biraz anlatır mısınız lütfen.

Sorunuz için teşekkürler NFT’lerin DeFi For You’da satılmasına izin vereceğiz Onaylanana kadar bu belirsizliği korumak istedim ve o zamandan beri onaylandı.

İnsanların NFT’leri teminat olarak kullanmalarına izin vereceğiz, ancak aynı zamanda herkesin NFT’lerini satmasına da izin vereceğiz. Bu, tasfiye edilmiş bir NFT alan ve bunu kripto ile değiştirmek isteyen borç verenler için harikadır, ancak genel olarak NFT sahipleri için de harikadır.

Teknoloji ekibinin Bay Duong Thanh Tung altında bir araya getirdiği NFT pazarımızın prototipini gördüm ve şimdiden çok heyecan verici görünüyor!

Soru 3: Tipik olarak, yatırımcılar gelecekte fiyatlarında artış olması muhtemel tokenler satın alırlar. Tokenin toplam arzının çok büyük olduğunu gördüm.
Öyleyse, gelecekte token arzını azaltmak ve yatırım çekiciliğini artırmak için token yakma planınız var mı?

Potansiyel olarak evet. Daha önce de bahsettiğim gibi, 100 milyondan fazla token yaktık ve 5 yıl boyunca 200 milyon tokeni kilitledik. Gerekirse, kilidi açıldıktan sonra 200 milyonu da yakmamız mümkün.

CEO’muz Adam Chaplin’in Travala’da geçirdiği zamanla öğrendiği bir şey, çok hızlı bir şekilde çok fazla token yakmanın iyi bir fikir olmadığıdır, bununla birlikte, token tedarikinin kesilmesi gerekiyorsa, gerekli olanı yapacağız.

Soru 4: Pawn, dünyanın en büyük kullanılmayan pazarlarından biridir DeFi For You, malları satın almanıza, satmanıza, kiralamanıza ve hatta rehin almanıza izin veren böyle bir projedir. Öyleyse, geleneksel finansal kredinin merkezi olmayan bir finansmandan nasıl farklı olduğunu bilebilir miyiz? Ayrıca platformunuzdaki kredi koşulları nelerdir?

Harika soru. Pawn gerçekten de kullanılmayan devasa bir pazar ve dünyadaki en eski finansal hizmeti – ve binlerce yıl önce ilk merkezi olmayan finansal hizmet!

DeFi For You, kredilerin faizini, geri ödeme zamanını ve hüküm ve koşullarını kontrol etmenize izin verecektir. Borçlular daha sonra şartları kendi lehlerine değiştirmek için sizinle doğrudan müzakere edebilecek ve siz de onların tekliflerini kabul veya reddetmeyi seçebilirsiniz.

AAVE gibi diğer platformlar, onlardan sabit APY oranlarından ödünç almanıza izin verir, ancak biz farklıyız çünkü bu oranları kendiniz belirlemenize izin veriyoruz. Esasen kendi AAVE’iniz olmanıza izin veriyoruz.

İnsanların kendi paralarını kontrol edebilmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Ve neden bankalar ve hatta blok zinciri projeleri tarafından belirlenen faiz oranlarına razı olmanız gerektiğini anlamıyoruz. Neden oranları kendiniz belirleyemiyorsunuz?

3. Segment : Telegram Topluluk Soruları.

Soru 1: İş hayatında güven çok önemlidir. Peki, Defi For You ile çalışırken yatırımcıları, müşterileri ve kullanıcıları güvende hissettiren nedir?

Çok güzel soru. İlk olarak, güvenliğinde herhangi bir eksik olmadığından emin olmak için akıllı sözleşmemizi CertiK tarafından denetlettik. Güvenli olduğu görüldü.

İkincisi, ekibimizdeki insanların itibarlarının, projenin başarısız olmasından kaybedecek çok şeyleri olduğunu söyleyebilirim. CEO’muz Adam Chaplin, Travala’nın ($AVA) kurucularından biridir ve onlarca yıllık iş deneyimine sahiptir.

CTO’muz olan Dr. Dang Minh Tuan, matematik ve kriptografide bir doktor ve aynı zamanda Vietkey’in (Vietnamca bir Microsoft transalasyon yazılımı) mucididir. Aynı zamanda Güney Doğu Asya’daki en önde gelen blockchain uzmanlarından biri ve çeşitli grup ve kuruluşların başıdır.

Şu anda şirkette hisseye sahip olduğumuz Blockchain Developers Asia ile işbirliği içinde olan teknoloji ekibimiz şu anda 200 kişi.

Bu projeyi yolumuza çıkarmak için 24 saat çalışıyoruz. Ancak bence asıl kanıt, platformun 29 Mart’ta CoinTiger’da listelemeden önce yayınlanmaya başlaması olacak.

Projeyi çalışırken görebilmek bizim için çok önemli olacak.

Soru 2: DFY tokeni ne zaman Binance’den alabiliriz?

Herkesin aklındaki soru. Eninde sonunda bu hareketi yapacağız. Yakın gelecekte olmayacak çünkü Binance zaten oluşturulmuş bir akışkan kullanım senaryosuna sahip olmanızı gerektiriyor. Bu geminin yelken açabilmesi için platformun çalışır durumda olması gerekecek

Soru 3: Bize 2021 yol haritanızdan bahseder misiniz? Defi For You yıl sonunda hangi pozisyona ulaşmayı hedefliyor?

Şu andan itibaren bir hafta içinde platformun ilk sürümünü başlatıyoruz. Temmuz ayında daha fazla alım ve satım özelliğine sahip son sürümü piyasaya süreceğiz. Bu dönem boyunca, elbette 29 Mart’ta CoinTiger dahil olmak üzere birkaç borsada listeleyeceğiz.

Soru 4: Rakipleriniz hangi projeler? Onlardan en önemli farkınız nedir?

Muhtemelen AAVE ve COMP. Bununla birlikte, DeFi projelerinin hiçbiri şu anda P2P kredisi sunmuyor, bu yüzden gerçekten kendimize yer var!

Ayrıca, diğer DeFi platformlarının da yapmadığı NFT’leri teminat olarak tanıtacağız.

Yeni bir proje için rekabette öne geçmek çok önemlidir, ancak bununla sağlam ilerleme kaydettiğimizi düşünüyoruz.

Soru 5: Şu anda hangi likidite havuzlarını DeFi For You kullanıyorsunuz, örneğin Uniswap ve yakında daha fazla likidite eklemeyi planlıyor musunuz?

PancakeSwap üzerinde küçük bir test yaptık ve yakında BakerySwap’in yanı sıra oraya da devam edeceğiz.

Yakın gelecekte likidite havuzlarının peşinde olacağız, evet.

Soru 6: Defi pazarı büyüyen yeni bir teknolojidir ve neredeyse her gün güvenlik ihlalleri yaşanmaktadır. Bunların güvenlik problemlerinde sizin için hangi DeFi var?

DeFi yenidir ve tüm yeni şeyler gibi, hatalara, fırsatçılara ve güvenlik ihlallerine eğilimlidir. Akıllı sözleşmemizi denetledik ve ihlal edilmediğinden emin olmak için platformumuzun güvenliğini düzenli olarak denetleyeceğiz. Blockchain Developers Asia’daki teknoloji ekibinin bu alanda uzmanları var, ancak aynı zamanda sahte saldırılar yürütmek ve daha sonra düzeltebileceğimiz sistemimizdeki zayıflıkları bulmak için profesyonellere dış kaynak sağlayacağız.

Kapanış.

DeFi For You ile gerçekleştirdiğimiz AMA’ya katıldığınız için teşekkür ederiz. Twitter ve Telegram kanallarımızı takip ederek ödül kazanan kişileri öğrenebilirsiniz.

Önemli Linkler.

DeFi For You Sosyal Medya Linkleri.

Web  Telegram Twitter 

Kazanç Rehberi Sosyal Medya Linkleri.

Web  Telegram Twitter

Önceki İçerikUME Finance AMA Etkinliği Özeti
Kazanç Rehberi'nin yönetim hesabı. Mail: [email protected]

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz