Türkiye’nin en iyi kripto para topluluğu olan Kazanç Rehberi, 28 Şubat 2021 tarihinde saat 21.00 (GMT+3) Swingby projesi CEO pozisyonundaki Jacob Plaster ile AMA etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlik üç segmentten oluşup ilk segmentte giriş (Katılımcıyla soru cevap.) ardından ikinci segment Twitter üzerinden alınmış sorular. Üçüncü segment olarak sohbet 1 dakikalığına açılıp grubumuzdaki bütün üyeler soru sorabilir hale gelir. Ardından kapanış kısmı gelmektedir.

100$ olmak üzere bir ödül havuzu bulunmaktadır.4 kişi Twitter üzerinden seçilecektir. 6 kişi Telegram üzerinden gerçekleştirilecek AMA’nın üçüncü segmentinde sorusu seçilen kişiler olacaktır.

Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız haberin en altında Önemli Linkler kısmında bulunan Kazanç Rehberi Telegram kanalına katılmayı unutmayın.

1. Segment : Katılımcı ile Soru Cevap

Soru 1: Kendinizi topluluğa tanıtabilir misiniz?

Benim adım Jacob ve Swingby’nin CEO’suyum. Bir süredir kripto para biriminde çalıştım ve çoğu zamanimi Bitfinex ve Tether gibi en iyi kripto kuruluşları için çalışarak geçirdim. Crypto hareketinin büyük bir hayranıyım ve merkezi olmayan finansmanın (DeFi) dünyayı daha iyi hale getireceğine inanan biriyim.

Soru 2: Swingby projesi nedir? Swingby proje işlevi nedir?

Swingby, tokenlerinizi güvenilir bir taraf olmadan diğer zincirlere taşımanıza izin vermek için kriptografi araştırmasındaki en son gelişmeleri kullanan, merkezi olmayan bir teminat kanıtı ağıdır.

2 Ana sorunu çözmeyi hedefliyoruz:

1. Bitcoin, 1 trilyon dolarlık piyasa değeri dijital varlıkları, 40 milyar dolarlık DeFi ekosisteminde kullanılamaz halde çünkü bitcoin zinciri Ethereum ile iletişim kuramıyor.

2. Tüm DeFi değerinin% 99’u Ethereum akıllı sözleşmelerinde kilitlidir. Bu rekabeti körüklüyor çünkü kullanıcılar Smart Chain, Elrond, Tezos gibi diğer zincirlerde DeFi fırsatlarını kullanmak yerine likiditenin olduğu yerde kalacak.

28 Aralık’ta, ilk sorunu çözen Chaos-MainNet’imizi başlattık. Bitcoin ile Ethereum arasında köprü oluşturuyoruz. Ve şimdi, kullanıcılar artık herhangi bir KYC veya herhangi bir sorumlu kimse olmadan Bitcoin’lerini WBTC’ye takas edebiliyorlar.

Skyrbidge ağı, Metanode operatörlerini ve likidite sağlayıcılarını teşvik etmek için tüm takas ücretlerini kullanıcılarına geri paylaşır. Metanode’unuzu çalıştırarak% 60’a kadar APR kazanabilir ve BTC ve / veya WBTC’nizi bir araya getirerek% 8,5’e kadar APR kazanabilirsiniz.

Soru 3: $SWINGBY token ve tokenomik hakkında bilgi verebilir misiniz? Nasıl satın alabilirim?

Elbette, Swingby tokenini burada bulabilirsiniz: https://www.coingecko.com/en/coins/swingby.

Şu anda dolaşımda 117 milyon jeton var ve her jeton 0,56 dolar değerinde, bize 66,388,494 dolarlık bir piyasa değeri sağlıyor.

Şu anda Swingby, Bitmax, Poloniex, Gate.io, PancakeSwap ve Bepswap borsalarında işlem yapabilirsiniz. Ayrıca yakında duyurulacak bazı yeni likidite alanlarımız da var.

Soru 4: Kısaca başarılarınızdan ve hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

Kesinlikle. Amacımız, Monero, Dash, Bitcoin vb. Gibi yerel tokenleri (akıllı sözleşmeleri desteklemeyen) DeFi’ye getirmektir. Uniswap’ta Monero, Dash ve Ripple ticareti yapabildiğinizi hayal edin.

İkinci hedefimiz tüm zincirleri birbirine bağlamaktır. İnsanların tokenlerini Ethereum zincirinin dışına ve Smart Chain ve Elrond gibi diğer platformlara taşımalarına izin vermek istiyoruz. Daha sonra oradaki fırsattan yararlanabilecekler.

USDt’nizi Ethereum’dan Binance Smart Chain’e taşıyabileceğinizi ve birkaç tıklamayla Pancake Swap’ta işlem yapabileceğinizi hayal edin?

Soru 5: Kripto için düzenlemelerin geldiğini biliyoruz. Hükümetle ilgili bir sorun var mı? Swingby projesi düzenlemelere hazır mı?

Evet, kripto dünyasında regülasyonlar her zaman bir sorundur. DeFi’nin mevcut finansal sistemimizi bozduğunu düşünüyorum ve en başta finansal sistemi öldürmeye calisan insanlar ilerlemesini durdurmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Kripto projelerini etkileyebilecek bir düzenleyici konu AML’dir (kara para aklamayı önleme). Çoğu yargı bölgesi, kripto projeleri için tüm kullanıcılarından KYC ister ve tahmin edebileceğiniz gibi, bir DeFi projesi olduğunuzda oldukça soruna neden olabilir.

Neyse ki, ağımız; biz (vakıf) değil topluluk üyelerimiz tarafından yönetildiği için bizi etkilemiyor. Ancak bu düzenlemeler her zaman değişiyor ve bu koşulların gelecekte değişebileceği benim de (ve kriptodaki herkesin) endişesi.

Soru 6: Bize Türkiye ile ilgili düşüncelerinizi ve planlarınızı anlatır mısınız?

Evet! Türkiye kripto meraklılarıyla dolu. Swingby projelerinin ilk aşamalarında bile, en sadık hayranlarımızdan bazıları Türkiye’dendi ve oradan çok büyük destek aldığımız için bu topluluğun gelişmesine yardımcı olmak istedik.

İleride, Türkiye gibi yerel topluluklar üzerine ve bu konumlardaki tüm Swingby destekçilerini bir araya getirmeye yardımcı olacak kanallar oluşturmak istiyoruz.

Bu nedenle önümüzdeki haftadan itibaren sadece Türkiye’den üyelerimiz için Telegram kanalları, Discord kanalları ve hatta belki özel bir Twitter hesabı oluşturmaya başlayacağız.

2. Segment : Twitter Üzerinden Gelen Sorular.

Soru 1: MAINNET LAUNCH, kullanıcıları çekmek ve kitlesel adaptasyon sağlamak için stratejilerden biridir Gördüğüm kadarıyla SwingBy Platformu Şu Anda Testnet Modunda.. Peki, Swingby Platformunun Full ve Mainnet versiyonlarını ne zaman görebiliriz?

Aslında, Bitcoin’i Ethereum’a bağlayan ilk köprümüzü (ana ağ) 28 Aralık 2020’de başlattık. Lansmandan bu yana büyük bir büyüme gördük. Sadece bu köprüde 35 milyon dolardan fazla Swingby bağlandı ve 5 milyon dolardan fazla Bitcoin köprüden takas edildi.

Mart ayı sonunda hizmete girecek olan 2. köprümüzü de duyurduk. Bu, bitcoin ile Binance Akıllı Zincir arasında köprü oluşturacak.

Soru 2: TSS ve ECDSA arasındaki farklar nelerdir? Kullanıcılar için artıları ve eksileri nelerdir?

Aslında farklı şeyler başarmayı hedefledikleri için ECDSA ve TSS’yi gerçekten karşılaştıramayız. ECDSA, verileri imzalamak için bir imza algoritmasıdır, TSS (Eşik imza şeması) ise özel bir anahtarın paylaşımlarını bir grup taraf arasında dağıtmanın bir yoludur.

Örneğin, TSS ile, bir özel anahtarın “paylaşımlarını” sistemdeki birden çok düğüm arasında bölebiliyoruz. Bu düğümler, paylarını açıklamadan birbirleriyle iletişim kurduklarında, örneğin bir Bitcoin işlemi gibi, ECDSA tarafından belirlenmiş bir veri parçası oluşturabilirler.

Soru 3: Skybridge Metanodes nasıl fikir birliği yaratır ve Skybridge, akıllı sözleşmeleri desteklemeyen zincirlere doğrudan bağlanabilmek açısından layer-2 protokolüne sahip olmanın ne gibi avantajları vardır ?

Bahsettiğiniz gibi, layer-2, akıllı sözleşmelere ihtiyaç duymadan doğrudan bir zincire bağlanmamızı sağlar. Bu bize büyük fayda sağlıyor çünkü örneğin Bitcoin ve Binance Chain gibi akıllı sözleşmeleri desteklemeyen 2 zinciri birbirine bağlayabileceğimiz anlamına geliyor.

Ayrıca, kullanıcı deneyimimizin çok daha basit olduğu anlamına gelir. Tüm takas süreci basit “gönderme işlemleri” ile çalışır, bu da mevcut her bir cüzdanın köprümüzle çalışabileceği anlamına gelir. Özel entegrasyonlara gerek yok.

Son olarak, diğer zincirlerde daha hızlı gelişebiliriz. Bu nedenle her çeyrekte yeni bir köprü kuracağımızı duyurduk.

Soru 4: DeFi ve Dapps, kripto alanında 2020’yi yönetmek için hazırlanmış 2 temel direk, DeFi ve Dapps’a yaklaşımınız nedir? DeFi’nin yenilikçiliğinde hangi rolleri oynuyorsunuz?

Sana tamamen katılıyorum. Üzerine inşa edildiği zincirdeki her bir dAPP’nin “bağını çözdüğümüze” inanıyoruz. Şu anda, Ethereum’da bir dAPP oluşturursanız, yalnızca Ethereum’da bulunan para birimleri ve sözleşmelerle etkileşime girebilirsiniz. O ekosisteme kilitlenirsiniz Ancak Skybridge ile dApp’ler tüm zincirlerdeki varlıklar ve sözleşmelerle etkileşime girmeye başlayabilir. Uniswap, Bitcoin’leri depozito olarak kabul etmeye başlayabilir. Bileşik, Monero ödünç almanıza / ödünç vermenize izin verebilir. PancakeSwap bir DAI-BUSD ekleyebilecektir.

3. Segment : Telegram Topluluk Soruları.

Soru 1: Float staking, hesaplamalı basit swaplara izin vermek için her iki kaynak blok zinciri ve hedef blok zincirindeki depozitoları kullanan Swingby Skybridges’e özeldir. Swingby’de Float Staking Sisteminin diğer Staking Projelerine kıyasla avantajları nelerdir

Bu yüzden float stake etme Swingby’de benzersizdir ve oradaki çoğu projeden farklıdır çünkü aslında Bitcoin gibi yerel para birimlerini yatırabileceğiniz anlamına gelir.

Şu anda DeFi’de, yalnızca erc20 tokenlerini yatırabilirsiniz. Ancak Skybridge, DeFi’de yerel Bitcoin’lerinizi gerçekten riske atıp faiz kazanabileceğiniz ilk yerdir.

Soru 2: Projenizi oluştururken topluluk geri bildirimlerini ve taleplerini dikkate alıyor musunuz?

Evet elbette!

Bu yıl Swingby belirtecine daha fazla yönetim özelliği eklemeyi planlıyoruz. Bu, Swingby token sahiplerinin, geliştirdiğimiz sonraki köprülere ve ayrıca belirli ağ parametrelerine oy vermek için tokenlerini kullanabilecekleri anlamına geliyor.

Buna harika topluluk üyelerimizi dahil etmemize daha fazla yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Soru 3: Gelir, tüm projelerin ayakta kalması ve projeyi / şirketi sürdürmesi için önemli bir unsurdur. Token karı / geliri elde etmenin yolu nedir? Gelir modeli nedir?

Evet, ağ ekonomisi son derece önemlidir. İlk olarak, ağ tarafından üretilen tüm ücretler, Metanode operatörleri ve likidite sağlayıcıları gibi ağ katılımcılarına geri ödenir.

Bu, köprünün işlediği takas sayısı arttıkça, likidite havuzunun ve bir Metanode çalıştırmanın o kadar kazançlı olacağı anlamına gelir. Köprü günde yaklaşık 200.000 $ ‘lık hacim işlediğinde Metanodes’un% 80 APR’nin üzerinde kazanacağını hesapladık. Bu ekonominin kesinlikle ağa daha fazla katılımcı çekeceğini düşünüyoruz.

Soru 4: 2021 için ilk 3 önceliğiniz nedir Önümüzdeki yıl için bazı planlarınızı paylaşır mısınız?

Evet!

1. İnşa etmeye devam edin!

Tokenin fiyatını artırmanın en etkili yolu, daha fazla özellik oluşturmaya ve daha fazla köprü başlatmaya devam etmektir.

2. Topluma odaklanın.

Swingby’yi bizimle birlikte kurmanıza yardım ettiğinizden emin olmak istiyoruz! Bu yüzden yerel topluluklara odaklanmaya ve canlı Soru-Cevap oturumları düzenlemeye devam edeceğiz.

3. Tokeni güçlendirin.

Swingby belirteci ne kadar güçlüyse, ağımız o kadar güvenlidir (Proof-of-stake). Bu nedenle daha fazla likidite mekanı vb. Eklemek istiyoruz …

Soru 5: Tokenin kullanımını daha küresel hale getirmek için her ülkede yerel kripto para birimi geliştiricileri ve yerel proje ile ortaklıklar kurmayı planlıyor musunuz?

Evet, daha fazla ortaklık kurmayı planlıyoruz!

Şimdiye kadar PancakeSwap, Chainlink, Band Protocol, Bluzelle, Elrond, Kira, Waves ve daha pek çok projeyle ortaklıklar kurduk. Ayrıca Stakeborg, NGC, Origin Capital, Signum Capital, Etherem Community Fund ve daha pek çok stratejik yatırımcımız var.

Soru 6: En yakın rakipleriniz hangi projeler? Örneğin, rakipleriniz olarak Uniswap, Curve veya Balancer’ı kabul ediyor musunuz? Bir sonraki seviyeye nasıl geçeceksiniz?

En yakın rakiplerimiz Ren’dir (1 milyar dolarlık piyasa değeri). Teknik olarak biz çok farklıyız, ancak en önemli fark, Ren’in Bitcoin’den Ethereum’a köprüsü olmasi, diğer tarafta ise renBTC. Skybridge ise BTC’nizi 10 kat daha fazla Liquidity olan WBTC’ye çevirmenize izin verir.

Kapanış.

Swingby ile gerçekleştirdiğimiz AMA’ya katıldığınız için teşekkür ederiz. Twitter ve Telegram kanallarımızı takip ederek ödül kazanan kişileri öğrenebilirsiniz.

Önemli Linkler.

Swingby Sosyal Medya Linkleri.

Web  Telegram Twitter 

Kazanç Rehberi Sosyal Medya Linkleri.

Web  Telegram Twitter

Önceki İçerikIlluvium AMA Etkinliği Özeti
Sonraki İçerikZoidPay AMA Etkinliği Özeti
Kazanç Rehberi'nin yönetim hesabı. Mail: [email protected]

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz