Türkiye’nin en iyi kripto para topluluğu olan Kazanç Rehberi, 27 Şubat 2021 tarihinde saat 16.00 (GMT+3) Illuvium projesi Co Founder pozisyonundaki Kieran Warwick ve Aaron Warwick ile AMA etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlik üç segmentten oluşup ilk segmentte giriş (Katılımcıyla soru cevap.) ardından ikinci segment Twitter üzerinden alınmış sorular. Üçüncü segment olarak sohbet 1 dakikalığına açılıp grubumuzdaki bütün üyeler soru sorabilir hale gelir. Ardından kapanış kısmı gelmektedir.

100$ olmak üzere bir ödül havuzu bulunmaktadır.4 kişi Twitter üzerinden seçilecektir. 6 kişi Telegram üzerinden gerçekleştirilecek AMA’nın üçüncü segmentinde sorusu seçilen kişiler olacaktır.

Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız haberin en altında Önemli Linkler kısmında bulunan Kazanç Rehberi Telegram kanalına katılmayı unutmayın.

1. Segment : Katılımcı ile Soru Cevap

Soru 1: Kendinizi topluluğa tanıtabilir misiniz?

Rekabetçi bir blok zinciri RPG oyunu olan Illuvium’un kurucu ortakları Kieran ve Aaron Warwick’iz. Kieran, SNX’i kuran ağabeyimiz Kain Warwick ile çalıştığı 2016’dan beri kripto alanında yoğun bir şekilde yer alıyor. Kieran, Avustralya’da ilk kripto borsasını başlattı bir dizi yeni bitcoin borsasını başlatmaktan sorumluydu ve bu alandan hızla büyülendi. Sahnede daha yeniyim ve bilgisayar mühendisliği, hikaye anlatımı ve oyun tasarımındaki geçmişim, bu alanda başarılı olabileceğini düşündüğümüz bir proje için bir tasarım ortaya koymamızı sağladı. Kieran, son derece büyüleyici bir kişiliğe sahip inanılmaz bir vizyoner ve kripto algoritmalarının ve onun birbirine geçen parçalarının ardındaki matematikten daha çok etkilenen türden biriyim. Bunun iyi bir kombinasyon olduğunu düşünüyoruz.

Soru 2: Illuvium projesi nedir? Illuvium proje işlevi nedir?

Illuvium, neredeyse tamamen yok edilmiş paramparça bir gezegende geçen bir RPG Collectible Autobattler. Sizin rolünüz Illuvials denen zor yaratıkları avlamak ve onlarla savaşarak boyun eğdirmek. bir kez yakalandıklarında, onlar sizindir.

Oyunu yapmamızın ana nedeni, oyunda bir sonraki büyük şey olma potansiyeline sahip olan alanda kaliteli başlıkların eksikliği olduğunu hissetmemizdi. İnsanların iyi bir koleksiyon oyunu için çaresiz olduklarını biliyoruz, ancak aynı zamanda insanların onları oynaması keyifli bir oyunda toplamak istediklerini de biliyoruz. Harika sanat, denklemin sadece yarısıdır. Bunu zaten gerçek kart oyunlarıyla elde edebilirsiniz. Sorun, dijital olmadığı sürece koleksiyonlarının zarar görme riskini almadan oyuncular için eğlenceli deneyimler yaratamayacağınızdır. Blockchain bu sorunları çözer, ancak yalnızca her şey yolundaysa.

Çözmeyi umduğumuz şey, blok zincirine NFT’lere gerçek değer verme meselesidir. Sanatın, tek bir oyunun ve şu anda mevcut olanın ötesine geçen bir şey.

Soru 3: $ILV token ve tokenomik hakkında bilgi verebilir misiniz? Nasıl satın alabilirim?

Tokenomiklerimizin ayrıntılı bir açıklaması için makaleye bakın. https://illuvium.medium.com/9-tokenomics-launchpad-and-reward-details-5894c3b356be

Kısaca, $ILV jetonu, bir kişinin projedeki ağırlığının bir ölçüsü olarak işlev görür. Madeni para sahibi ve hissesi olanlar, mahsul yetiştiriciliğinin yanı sıra kasadan dağıtımlara erişim kazanıyor. Pek çok projenin gelirleri çok azdır ve bunun yerine artan token değerine güvenir. Ancak bizim durumumuzda tokenı sadece stake etmek, dağıtımların% 100’ünde yer almak için yeterlidir. Bu nedenle, açık piyasada $ILV satın almak çok zor olabilir, çünkü stakerların satış için yüksek bir teşvike ihtiyacı olacaktır.

Satın almak için Mart ayı sonuna doğru gerçekleşecek olan Dengeleyici Likidite Önyükleme Havuzumuzu beklemelisiniz. Dengeleyiciyi seçtik çünkü şu anda token dağıtmanın en adil yolu bu.

Soru 4: Kısaca başarılarınızdan ve hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

Proje için ilk önemli başarı, satış öncesi ve çekirdek satışı hedeflerimizi kapatmak oldu. Bu bizim için çok büyüktü çünkü insanları ihtiyacımız olan projeye getirmek için ihtiyacımız olan kesinliği sağladı. Bazı harika sanatçılarla zaten anlaşmalar yapmıştık, ancak bazıları yalnızca yarı zamanlı çalışıyordu. Şimdi hepsi sadece proje üzerinde çalışıyor.

Genel olarak, bu şimdiye kadarki en önemli şeydi ve muhtemelen tüm proje için (lansman hariç), çünkü her şey bundan kaynaklanıyor. Yakında piyasaya sürülecek teknoloji demolarımız var ve onları da kutlayacağımızdan eminim, ancak bunların hiçbiri finansman olmadan mümkün değil. İlk destekçilerimize ve bu kadar kısa sürede topladığımız geniş takipçilere çok müteşekkiriz. Onlarla, bu oyunun kısmen kendilerine ait olduğunu ve sadece merkezi olmayan doğamız nedeniyle olmadığını açıklığa kavuşturmalıyız. Yaratılışının aktif bir parçası oldular ve daha minnettar olamazdık.

2021 hedeflerle dolu. Kısa vadeli hedefimiz, önümüzdeki birkaç hafta içinde bir teknoloji demosu yayınlamaktır. Başlangıçta Şubat ayının sonuna kadar çıkarmak istedik, ancak biraz daha cilaya ihtiyacı olabilir. Yine de yorulmadan çalışıyoruz ve projeye elimizden geldiğince hızlı bir şekilde daha fazla insan katıyoruz. Bunu, Overworld’ün bir kısmını gösteren başka bir teknoloji demosu izleyecek. Bundan sonra, Liquidity balancer Önyükleme Satışımız ve yıl ortasından önce kapalı bir Beta var. Zaman içinde tüm Illuvials ve bölgelerin yavaş bir şekilde piyasaya sürülmesiyle lansmanın 3. çeyrekte olması bekleniyor. Yeterli sayıda oyuncu bir koleksiyona sahip olduğunda, PVP’yi Dereceli ve Leviathan Arenaları aracılığıyla başlatacağız. 2-3 yıllık kalkınmayı 12 aydan daha kısa bir süreye sığdırmaya çalıştığımız için yoğun bir yıl olacak.

Soru 5: Kripto için düzenlemelerin geldiğini biliyoruz. Hükümetle ilgili bir sorun var mı? Illuvium projesi düzenlemelere hazır mı?

Şu anda böyle bir sorun yaşamadık. Projenin başlangıcından itibaren, projemizin merkeziyetçi olduğunu çok net bir şekilde belirttik. Biz sadece DAO’ya katkıda bulunuyoruz ve herkes kendi uzmanlığını ekliyor. Projemizde herhangi bir hükümetin sorun yaşayabileceğine inanmıyoruz. Açıkçası kurallar değişebilir ve değiştirirlerse buna göre yanıt veririz. Bize yardımcı olan, kendi projelerinden geriye bakış avantajına sahip birçok harika danışmanımız var. Bu yüzden birçok konuyu biliyoruz ve şimdiye kadar bunların etrafında dolaştık.

Soru 6: Bize Türkiye ile ilgili düşüncelerinizi ve planlarınızı anlatır mısınız?

Türkiye için bazı özel planlarımız olduğunu söylemeyi çok isterim ama gerçek şu ki yok. En azından gerçekten değil. HİÇBİR ülke için özel olarak planımız yok. Oyunun yerelleştirilmesi için zemin hazırladık ve tüm ülkeler lansman sırasında mevcut olmasa bile, sonunda bunu tüm bölgeler için dağıtmak istiyoruz. Oyunumuzla ilgili harika olan şey, insanların dünyanın tüm bölgelerinden birbirleriyle rekabet edebilecek ve onu küresel bir topluluk haline getirecek olmasıdır.

Çoğu zaman hangi ülkelerin en büyük olacağını bilemezsiniz. Mevcut pazarda bazı trendler var ancak Illuvium ile söylemek zor çünkü oyunumuz kesinlikle ortalama blockchain oyununuzdan farklı olacak. Dünyanın her yerinden tüm toplulukların bu oyunu oynamasını isteriz, ancak durum bu olamazsa, harika bir Türk topluluğuna razı olacağız. En önemli katılımcılarımızdan biri Türk ve herkes onu ölesiye seviyor, bu yüzden ancak tüm Türklerin onun kadar harika olduğunu varsayabiliriz!

2. Segment : Twitter Üzerinden Gelen Sorular.

Soru 1: Üyeler Yönetim sistemi (diğerlerinden farklı olarak) konseyin onları temsil etmesi için oy kullanır, bu nedenle Illuvium konseyinde olmak için gereken şartların neler olduğunu açıklayabilir misiniz?

Oylama için tek teknik gereklilik, preILV’nin bir kısmına sahip olmanızdır (yakında ILV olacak). Bu büyük olasılıkla konseyde oylanmak için yeterli olmayacak. Topluluk,katkıda bulunanlar, danışmanlar ve yatırımcılar, protokole değer katacak konsey üyelerini arıyorlar. Konseyde beş nokta olduğundan ve çeşitli alanlarda uzmanlık aradığımız için, protokolleri yöneten önceki deneyimler, pazarlama / etkileme, topluluk katılımı ve sağlam kodlama ile uzmanlık, rol gerekliliklerinden sadece birkaçıdır.

Ama en önemlisi, protokol için neyin en iyisi olduğuna aktif bir ilgi duyduklarını göstermeleri gerekir. İleriye dönük olarak ne kadar kendilerini adamış oldukları konusunda bizimle uyumlu insanlar arıyoruz.

İlk oylamamızı yeni tamamladık ve takımda harika bir deneyim ve topluluk kesitine sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Anlaşmazlığımızdaki birkaç aktif üyemiz konseyde sandalye aldı ve bazıları şaşırdı çünkü preILV’nin en büyük hissesine sahip olanların seçimlere hakim olacağını düşündüler, ancak bu doğru değil. Özellikle küçük sahiplere daha fazla güç vermek için ikinci dereceden bir oylama yöntemi kullanıyoruz

Soru 2: Neden oyununuzun rekabeti yeneceğini düşünüyorsunuz? Warwick’in süper rekabetçi olduğunu fark ettim. Bu nereden geliyor ve illuvium ile rekabet gücünü kendi yararınıza nasıl kullanacaksınız?

Cevap basit, DeFi’de en iyi oyunu oluşturmaya çalışıyoruz ve bir oyun projesini destekleyecek olsaydınız, ekosistemdeki mümkün olan en iyi oyunu seçtiğinizden emin olmak istersiniz. DeFi’deki en zeki insanlardan bazıları tokenimize zaten yatırım yapmış – vizyonumuzu görüyorlar ve bizim çapımızdaki bir oyun için pazarda önemli bir boşluk olduğunu anlıyorlar. Algoritmik sanat yaratma yolundan kasıtlı olarak kaçındık çünkü onu kesmediğine inanıyoruz. İnsanlar artık bu koleksiyon parçalarının tadını çıkarırken, oyunlar ayrı ayrı hazırlanmış karakterlerle, bir hikaye, biyolojik ve ilahi unsurlarla birlikte piyasaya sürüldüğünde – bu oyunların artık çekici olmaması ve karakterlerin toplanabilmesi çok uzun sürmeyecek. çok düşecek.

Rekabetçi doğamıza gelince, bunun muhtemelen çocukluğumuzla ilgili olduğunu düşünüyorum. Babamız da çok başarılı bir profesyonel tenis oyuncusuydu. Sıkılan çocuklar olduğunuzda, oynamak için oyunlar icat edersiniz. Ama sonra denemek ve kazanmak zorundasın çünkü kimse ikinci olmayı sevmez, değil mi? Evimizde kazanmak, zaman geçirmek için farklı oyunlar icat etmekten çok, büyümenin büyük bir parçasıydı.

Geçen gün, rekabete dayalı olarak yüzdüğüm süre boyunca sadece BİR yüzme yarışını nasıl kaybettiğime dair bir hikaye anlattım, ama yine de bu konuda çok öfkeliyim. Ama belki daha iyi bir hikaye, go kart yarışına gittiğimiz ve eve döndüğümüz 1 saatlik tren yolculuğu sırasında günü kimin kazandığını tartıştığımız ve yine de bir kazanana karar veremediğimiz bir gün olabilirdi (açıkça ben olmasına rağmen). Ayrıca … bu, 20’li yaşlarımızdayken oldu.

Soru 3: Oyun şartlarında düşmanın seviyesi gösteriliyor mu? Gösterilmiyorsa , bu Illuvials’ın gücü üzerine bir kumar gibi olduğu anlamına geliyor ancak daha ilginç olacak gibi,farklı bir strateji olacak mı?

Seviye sistemi de dahil olmak üzere oyunun çeşitli yönleriyle ilgili hala çok fazla tasarım var. Muhtemelen bunun en büyük nedeni, füzyon sistemimizin işleri karmaşık hale getirmesidir. Bunun için birkaç çözüm önerimiz var ancak kapalı betaya girene kadar muhtemelen karar verilmeyecek. Sadece oyun açısından mantıklı ve herkes için eğlenceli şeyler yaptığımızdan emin olmak istiyoruz. Ancak genel fikir, İlluvial seviyesinin karşılaşma alanında gösterilmesidir, böylece neyle karşı karşıya olduğunuzu bilirsiniz. Şimdi giremediğim nedenlerden dolayı size söylememek mantıklı değil. Bilmek isteyeceksiniz.

PVP oynadığınızda, düşman İlluvials’ın seviyesini ve düşman avcısının seviyesini de göreceksiniz. Bu seviye, tahtaya yerleştirebileceğiniz Illuvials sayısı gibi şeylere bağlanır. Dereceli bir arenada bu hiç önemli değildir çünkü tüm bunlar normalleşir. İlk maçınızı oynuyorsanız, sahip olduğunuz Illuvial’lar dışında, diğer herkesle aynı seviyede olacaksınız. Ancak bir çizgiden sahip olduğunuz sürece, tüm çizgiyi oynayabilirsiniz.

Oyunda, yapmamız gereken bazı durumlar dışında, sizden çok fazla bilgiyi gizlemenin makul olacağını düşünmediğimiz yeterli sayıda RNG öğesi zaten var.

Ele geçirme sürecinin ilginç bir yönü, bir oyuncunun bitirmeyi seçtiği parçalardır. Yalnızca yüksek seviyeli parçalarınızı bitirirseniz, size daha pahalıya mal olur, ancak karşılaştığınız şeyleri yakalayacağınızdan daha emin olursunuz. Oyundaki yalnızca en temel parçaları bitirmeyi seçerseniz, gerçek bir pazarlık yapma şansınız vardır. En basit parçayla bir Holo Rhamphyre yakalayan biri hakkında dahili olarak şaka yaptık. Başarılı olma şansı çok düşük, bu yüzden denemek için gerçekten deli olmanız gerekir. Ancak biri bunu başarırsa, bunun çok aranan bir öğe olabileceğini düşünüyoruz.

Soru 4: İlluvial’larımızı nasıl güçlendirebiliriz? Gücünü nasıl artırabiliriz? Onları eğitebilir miyiz?

İlluvials sadece Crossfit yapıyor. Crossfit’i duydunuz mu? Bu harika bir sistem… Sadece şaka yapıyorum. İlluvial’larınızı güçlendirmek için tek bir ana işleviniz var, onlarla savaşmak. Ne kadar çok savaşırlarsa seviyeleri o kadar yükselir. Seviye atladıkça HP ve ardından sınıflarına göre belirlenen diğer bazı istatistikler kazanacaklar. Bir eşiğe ulaştıklarında, daha yüksek bir aşamaya geçecek kadar güçlü olacaklar. Ancak bu genellikle aynı Illuvial’dan 3 tane gerektirir.

Geliştirmeler olarak adlandırılan bir başka geliştirme yolu daha var. TFT’deki öğelere benzerler olarak düşünülebilir. Sistemimizin bunun biraz daha genel bir versiyonu olacağına inanıyorum çünkü oyun dengesi perspektifinden bakıldığında her zaman dengelemek için bir kabustur ve aslında stratejik seçimleri azaltma eğilimindedir. Daha önce de söylediğim gibi, bu şeyleri dengelemek ve geliştirmek için çok fazla zaman harcayacağız, böylece onları oynamayı eğlenceli hissettirecek ve onları o kadar OP yapmadan her zaman yamalamamız gerekecek.

3. Segment : Telegram Topluluk Soruları.

Soru 1: Tokenomikleriniz, Yayın Planınız ve FAYDALANINIZ hakkında lütfen daha fazla açıklama yapın, enflasyona mı yoksa deflasyona mı neden oluyor?

Biraz deflasyona neden oluyor.

Soru 2: Herkes kısa vadeli faydalardan çok uzun vadeli faydaları olan projelere değer verir. Peki Illuvium uzun vadeli faydalar sağlamak için ne yapıyor?

Tüm tohum ve tohum öncesi yatırımcılar 12 ay boyunca kilitli kalıyor, ardından yavaş yavaş serbest bırakılıyor. Bu, herkesin uzun yolculukta içinde olduğunu gösterir. Kasa, ödüllerin %100’ünü dağıtır, bu nedenle pek çok kişinin tokenlerini tutacağını düşünüyoruz.

Soru 3: Projenizi oluştururken, topluluk geri bildirimlerini ve taleplerini dikkate alıyor musunuz?

Evet! Topluluğumuz çok aktif ve insanların söylediklerinden dolayı değiştirdiğimiz birkaç şey oldu. Ayrıca, yapamayacağımız çok sayıda harika fikir de var. Sonunda bazı insanlar fikirlerinin oyunda olmayacağı için hayal kırıklığına uğrayacaklar ve bu fikirlerden bazıları bizimkilerden bile daha iyi olabilir. Ancak son tarihlerimiz var ve bu, şu anda özellik kilitlemeye oldukça yakın olduğumuz anlamına geliyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde her zaman uyum sağlamak için zaman vardır.

Soru 4: Akıllı sözleşmeler hatalara karşı savunmasızdır ve son zamanlarda bile üç büyük yeni DeFi projesi bunun kurbanı oldu ve kullanıcıların fonlarına mal oldu. Akıllı sözleşmeniz ne kadar verimli ve güvenli ve bunu herhangi bir harici taraf aracılığıyla denetlediniz mi?

Lider sağlamlık geliştiricimiz bir denetçidir ve ana sözleşmelerin iç denetimini henüz tamamladılar. Hala yapılması gereken bazı yan sözleşmeler var. Muhtemelen sektörün en iyisi olan Quantstamp ile yakında bir denetim yapacağız. Ayrıca sözleşmelerimizin nasıl yapıldığına dair çok düşündüm ve umarım hatasız olmalarına yardımcı olur.

Soru 5: Esas olarak daha büyük yatırımcılar mı arıyorsunuz yoksa platformunuz daha küçük yatırımcılar için de uygun mu?

Büyük yatırımcıların hepsi tohum öncesi ve tohum satışına gitti. BLBP herkese açıktır ve çok sayıda küçük yatırımcının da içeri girdiğini görmek isteriz. Ben küçük bir yatırımcıyım ve çok zorlanacağım. İnsanlar oyun yoluyla da para kazanacaklar, bu yüzden büyük miktarda “küçük yatırımcı” olacağını tahmin ediyorum.

Soru 6: Oyunu Steam, Ubisoft, Epic Games, GOG, vb. Gibi ana mağazalarda yayınlamak için herhangi bir planınız var mı?

Hayır muhtemelen yok

Ekstra ödülsüz sorular

Soru 7: Kullanıcıları oynamaya teşvik etmek için yaptığınız iyileştirmeler nelerdir ve kullanıcılar bu ödüllere nasıl erişebilir?

Oyun ve turnuvalar yoluyla para kazanabilirler. Daha sonra bunları üstlenebilir ve dolayısıyla oyunun yönetişimine ve gelir paylaşımına dahil olan biri haline gelebilirler. Bunun oldukça havalı olduğunu düşünüyoruz.

Soru 8: Projeniz Global bir proje mi? Yerel topluluklardan herhangi birinin projeye katkıda bulunması kısıtlanıyor mu?

Toplulukların kısıtlandığının farkında değilim. Bence her hükümetin kendi duruşu olabilir, ancak kimseyi özel olarak dışlamıyoruz. Dünyanın her yerinden katılımcılarımız var. Toplantılar bizim için zor 🙂

Soru 9: Fon kesmek / çalmak, herhangi bir borsa işlem platformunda her zaman bir baş ağrısı sorunudur. Peki Illuvium’da tutulacak fon ne kadar güvenli? Illuvium’daki kullanıcı fonuyla ilgili bir sorun olursa ne olacak

Hepsi blok zinciri tarafından destekleniyor. ETH’deki şeyler için ödeme yaparsınız, ancak IMX’te olduğumuz için ticaret için herhangi bir gaz ücreti ödemezsiniz. Ama yine de her şey gibi güvende oluyor.

Kapanış.

Illuvium ile gerçekleştirdiğimiz AMA’ya katıldığınız için teşekkür ederiz. Twitter ve Telegram kanallarımızı takip ederek ödül kazanan kişileri öğrenebilirsiniz.

Önemli Linkler.

Illuvium Sosyal Medya Linkleri.

Telegram Twitter 

Kazanç Rehberi Sosyal Medya Linkleri.

Web  Telegram Twitter

Önceki İçerikGünün Özeti
Sonraki İçerikSwingby AMA Etkinliği Özeti
Kazanç Rehberi'nin yönetim hesabı. Mail: [email protected]

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz