Türkiye’nin en iyi kripto para topluluğu olan Kazanç Rehberi, 25 Şubat 2021 tarihinde saat 18.00 (GMT+3) Bosagora projesi BD pozisyonundaki Sook Hwang ile AMA etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlik üç segmentten oluşup ilk segmentte giriş (Katılımcıyla soru cevap.) ardından ikinci segment Twitter üzerinden alınmış sorular. Üçüncü segment olarak sohbet 1 dakikalığına açılıp grubumuzdaki bütün üyeler soru sorabilir hale gelir. Ardından kapanış kısmı gelmektedir.

100$ olmak üzere bir ödül havuzu bulunmaktadır.5 kişi Twitter üzerinden seçilecektir. 5 kişi Telegram üzerinden gerçekleştirilecek AMA’nın üçüncü segmentinde sorusu seçilen kişiler olacaktır.

Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız haberin en altında Önemli Linkler kısmında bulunan Kazanç Rehberi Telegram kanalına katılmayı unutmayın.

1. Segment : Katılımcı ile Soru Cevap

Soru 1: Kendinizi topluluğa tanıtabilir misiniz?

Merhaba! Kazanç Rehberi topluluğu! Bugünkü AMA için Kazanç Rehberi’ne katılmayı çok hevesle bekliyordum.

Ben Sook, BOSAGORA’da BD pozisyonundayım. 2017’de Kore’den ilk ICO projesi olan ve şu anda CMC’ye göre 362. sırada yer alan BOSAGORA’yı tanıtmak için buradayım (https://coinmarketcap.com/currencies/bosagora/). BOSAGORA’nın vizyonu daha iyi bir dünya yaratmaktır. Bu misyon doğrultusunda, daha güvenli ve uygun finansal hizmetleri gerçekleştirip sunacağız. Bir diğer önemli çaba, BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SDG’ler) geliştirip uygulayarak daha iyi bir dünya yaratmaya katkıda bulunmaktır. Temel değerlerimiz şeffaflık, adalet ve aleniyettir.
Merkezi olmayan bir kamu finansmanı blok zinciri platformu olarak Kongre Üyeleri (karar alma organının bir parçası), demokratik bir karar alma süreci aracılığıyla hangi projelerin / fikirlerin desteklenip finanse edileceğine karar verebilir. Ortak Bütçe (1.8b BOA) ile Kongre Üyeleri, oylama yoluyla büyük projeleri ve fikirleri finanse edebilir.
Bugün beni ağırladığınız ve beni Kazanç Rehberi topluluğuna davet ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Soru 2: Bosagora projesi nedir? Bosagora proje işlevi nedir?

Tamamen yeni bir finansal ortam yaratıyoruz – güvenli ve kullanışlı bir finansal ortam.
Hisse senetleri ve emlak piyasaları gibi geleneksel finans dünyasına yatırım yaparak dünyadaki kripto para tüccarlarının çoğunun daha yüksek kar elde etmelerine yardımcı olmayı planlıyoruz.

Bu amaçla, geliştirme ekibimiz şu anda değiştirilmiş Federal Bizans Anlaşması’na (mFBA) dayanan olağanüstü bir blok zinciri platformu geliştiriyor. BOSAGORA, konsensüs algoritması olarak, Proof of Stake (PoS) özelliklerini FBA ile birleştiren değiştirilmiş Federal Bizans Anlaşmasını (mFBA) kabul etti. Ayrıca istikrarlı, güvenli ve karlı gelir modeli sağlayıcılarıyla özel ortaklıklarımızı da artırıyoruz.

Soru 3: BOA token ve tokenomik hakkında bilgi verebilir misiniz? Nereden alabilirim?

Bittrex Global, Bithumb Global ve Kucoin (birkaç hafta önce listelendi) dahil olmak üzere dünyanın en iyi 10 borsasının 3’ünde listelenmiştir. BOA’yı bu yıl daha fazla borsada ve özellikle en üst kademede listelemeyi planlıyoruz. Umut BOA’ya güvenilebilir, takas edilebilir ve daha birçok kişi tarafından sahip olunabilir ve hayatınızı daha iyi hale getirebilirsiniz. BOA’yı bulabileceğiniz tüm borsaların bağlantısı burada (https://coinmarketcap.com/currencies/bosagora/markets/). Şu anda tedavüldeki BOA’lar 450.000.000’den (toplam arz) 300.595.031’dir.

Soru 4: Kısaca başarılarınızdan ve hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?(pazarlama ve küresel yayılım hakkında)

T-Fi Lending hizmetimizin ilk turunu T-Fi Labs ile duyurduk ve açtık, 10m BOA’nın üst sınırı dolduğunda 47 saniye içinde kapandı (http://t-fi.io/).
Kriptoya gerçekten yatırım yapmanız ve geleneksel ekonomiden para kazanmanız için bu hizmeti size açmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz. İkinci tur kredi hizmeti Mayıs ayında açılacak. BOSAGORA’nın blok zincirinde depolanamayan yatırımlarla ilgili verilerin daha fazla şeffaflığı için, Chainlink’in çözümlerini (https://medium.com/bosagora/bosagora-integrates-chainlink-d01c11e56200) entegre ederek verileri zincir üzerinde depolayacağız. bu yıl sonuna kadar entegre edilecek. Chainlink’in Oracle’larını kullanarak, kullanıcıların otomatik getiri sağlama stratejisi sırasında son derece güvenli ve güvenilir döviz kurlarına sahip olmasını sağlayarak onu daha güvenilir ve şeffaf hale getireceğiz.

Geliştirme açısından, 2021’in ilk yarısında topluluğumuz BOA cüzdan ve kaşif, herkese açık test ağı, Flash Katman ve Coin net (1 Haziran) ile paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. BOSAGORA ekibi! 2021, BOSAGORA’nın yılı olacak ve ilerledikçe daha birçok heyecan verici haberi sizinle paylaşmayı umuyoruz!

Soru 5: Hükümetle ilgili bir sorun var mı Bosagora projesi regülasyonlara hazır mı?

Kore borsaları, hükümet politikaları ve düzenlemelerine çok uygundur. Kore hükümeti, 2022’den itibaren kriptodan elde edilen karları vergilendirmeye başlayacak (kazancınızın %20 sini kripto cinsinden vergilendirin). Buradaki projeler, kripto para birimlerinin nihayet yasal sınırlara dahil edilmesine yönelik hareketi memnuniyetle karşılıyor. Bizim için bu projemizi gerçekten etkilemiyor çünkü Vakfımız Cenevre, İsviçre’de bulunuyor ve İsviçre yönetmeliklerine uyuyoruz.

Soru 6: Türkiye için planlarınızı ve düşüncelerinizi söyleyebilir misiniz?

Türkiye, birçok kripto yatırımcısı ve meraklısı ile çok büyük ve çok büyük bir pazar. Bugünkü AMA için Kazanç Rehberi topluluğuna katılmamın nedeni de budur. Bu başlangıçla daha fazla güven inşa etmeyi umuyor ve BOA’nın Türk toplumu, trader ve kripto meraklıları tarafından tanınmasını umuyoruz.

2. Segment : Twitter Üzerinden Gelen Sorular.

Soru 1: T-FI nasıl kar / gelir üretir ve gelir modeli nedir? Bu, yatırımcılarınız ve projeniz için karşılıklı olarak nasıl fayda sağlayacak ?

Öncelikle size T-Fi’nin ne olduğunu biraz daha açıklamak istiyorum çünkü bunu açıklayacak kadar zamanım olmadığını düşünüyorum. Son zamanlarda BOSAGORA’nın benzersiz tanımını ve De-Fi’ye alternatifini duyurduk. T-Fi, True Finance’in kısaltmasıdır. T-Fi, blok zinciri ile geleneksel ekonomiyi birleştiren yeni nesil bir finansal iş modelidir. Diğer bir deyişle, finansal ürünleri BOA’larla birleştirerek dünyaya istikrarlı ve yüksek getiri arayan yenilikçi bir BM’dir.

Peki T-Fi için gelir modeli nedir? T-Fi, BOSAGORA platformundaki temel onay ödülüne ek olarak, hisse senedi ve gayrimenkul gibi geleneksel ekonomide elde edilen karları geri getiren bir iş modelidir. Aynı zamanda mevcut blok zincirinde sürekli para basımının neden olduğu enflasyon sorununun reel ekonomide kar yoluyla çözülebildiği bir modeldir. Ayrıca, kullanıcıların stake etme yoluyla temel ödüllere ek olarak ek önemli finansal gelir elde etmelerini sağlayan yenilikçi bir sistemdir. BOSAGORA, T-Fi ile sağlayabileceğimiz hizmetleri genişletmek için yüksek performanslı ve sürdürülebilir iş ortakları belirlemeye ve onlarla işbirliği yapmaya devam edecek.

Soru 2: DeFi yeni sınır ve 2021’de şimdiden heyecan verici, DeFi’nin yenilikçiliğinde hangi rolleri oynuyorsunuz ? DeFi ve nihai DeFi çözümlerine yaklaşımınız nedir?

DeFi hala başlangıç aşamasındadır ve çoğu zaman ayrıntılı ve dikkatli bir değerlendirme yapılmadan listelenir ve yatırılır. Bilgisayar korsanlarının saldırılarına karşı savunmasızdır ve hatta çekirdek üyeler tarafından istismar edilir. Örneğin, en son olayda, Yearn.Finance saldırganı, Yearn’ın sürüm 1 DAI getiri kasasını kullanarak 2,7 milyon dolar kar elde etti ve kasaya DAI’de 11 milyon dolara mal oldu.

Ünlü DeFi protokolü SushiSwap, geçtiğimiz Eylül ayında önemli bir dramayı açıkladı. Sushi’nin lideri Şef Nomi, projenin geliştirme fonunun bir kısmıyla kaçtı ve protokolü, FTX borsası CEO’su Sam Bankman-Fried’in eline geçici olarak bıraktı. Şef Nomi daha sonra fonları iade etti. T-Fi, BOSAGORA’nın evrensellik, adalet ve kamusallık değerlerini gerçekleştiren DeFi’nin doğasında var olan dezavantajları ve güvenlik açıklarını dikkate alan bir alternatifidir. Bir sonraki T-Fi kredilendirme hizmetimizi Mayıs ayında yeniden açacağız, umarım bir dahaki sefere BOA’lı herkesin başvurması için gayret ediyoruz. Wehn Coin net, BOSAGORA mainnet piyasaya sürüldü, ayrıca T-Fi Labs tarafından stake etme hizmetini de açacağız.

Soru 3: Diğer rakiplerle rekabet edebilmesi için platformda en sevdiğiniz özelliği belirtebilir misiniz? Platformunuz için en çok neye güveniyorsunuz? Kullanıcıların platformunuzu seçmesini sağlamak için planlarınız var mı?

BOSAGORA, konsensüs algoritması olarak, Proof of Stake (PoS) özelliklerini FBA ile birleştiren değiştirilmiş Federal Bizans Anlaşmasını (mFBA) kabul etti.
FBA’da, düğümler tüm düğümlerdeki verileri doğrulamak zorunda kalmadan bir grup oluşturur ve her gruptaki yalnızca yeter sayı oylamasının sonucunu kontrol ederek fikir birliğine varılır. Bu, tüm düğümlerin Bitcoin gibi oybirliğiyle anlaşmaya varmasını beklemeye gerek olmadığından, yüksek enerji verimliliği ile hızlı işlemler sağlar. Ayrıca FBA’da her düğüme verilen oy sayısı dondurulmuş jeton miktarıyla orantılı değildir. Her bir not eşit olarak 1 oy alır.

BOSAGORA, hissenin kanıtı (PoS) özelliğini FBA’ya uygulayarak düğümün doğrulayıcı olmak için en az 40.000 BOA’yı dondurmasını sağlar ve likiditeyi bastırmak için donmuş madeni para miktarına göre onay ödülü olarak yeni çıkarılan BOA’yı sağlar.
Böyle bir sistem, siyasi ve ekonomik kazanımların aynı anda birkaç kişi tarafından yoğunlaştığı merkezileşme sorununu önler. Çok sayıda oy (siyasi kazanç) elde etmek için düğüm sayısını artırmak veya önemli miktarda onay ödülü (ekonomik kazanç) elde etmek için bir düğümde çok sayıda parayı dondurmak gerekir.
BOSAGORA’nın şahsen en sevdiğim özelliği Müşterek Bütçe. Merkezi olmayan bir kamu finansmanı blok zinciri platformu olarak Commons Budget (1.8b BOA), Kongre Üyelerinin BOSAGORA platformu içinde harika projeleri ve fikirleri finanse etmesine olanak tanır.

Soru 4: Birkaç gün önce Bosagora, Chainlink ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Chainlink, platformunuzun geliştirilmesinde size nasıl yardımcı olacak?

Zaman kısıtlamaları nedeniyle, daha önce T-Fi’yi tanıtırken bahsettiğim gibi yalnızca kısaca açıklayacağım. Temel olarak, Chainlink’in merkezi olmayan Oracle ağı, akıllı sözleşmelere güvenilir ve değiştirilemez bilgiler sağlar. Chainlink’teki Oracle verileri, T-Fi protokolünün tamamen güvenilir ve merkezi olmayan hale getirilmesine izin verecektir.

Soru 5: Bosagora hakkında okuduğum en etkili haberlerden biri, BM küresel sözleşmesine katılmış olması. Platformunuz bu küresel ortaklıkta nasıl bir rol oynuyor? Bosagora, BM’ye ve dünyaya ne gibi katkılar sağlayacak?

En son güncellemelerimizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Daha iyi bir dünya yaratmak için, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SKH’ler) uygulamaya ve gerçekleştirmeye sıkı bir şekilde ayak bastık. 23 Kasım 2020’de BOSAGORA Vakfı, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik girişimi olan UNGC’nin (BM Küresel İlkeler Sözleşmesi) resmi üyesi oldu. UNGC, iş stratejilerinde ve günlük operasyonlarda On İlkenin ve SKH’lerin uygulanmasını destekler. Şirketlere, stratejileri ve operasyonları insan hakları, işgücü, çevre ve yolsuzlukla mücadele ile ilgili evrensel ilkelerle uyumlu hale getirmeye ve toplumsal hedefleri ilerleten eylemlerde bulunmaya çağırıyor. Şu anda, 160’tan fazla ülkede bulunan 12.000’den fazla şirket, küresel ittifakın BOSAGORA Vakfı parçasıyla bu girişime katıldı.

Daha iyi bir dünya yaratmak için daha fazla SDG ayak izi bırakmayı planlıyoruz ve umarız bize katılacaksınız.

3. Segment : Telegram Topluluk Soruları.

Soru 1: BOA Ağı’nın elde ettiği önemli başarılardan bazıları nelerdir ve önümüzdeki yıllar için neler planlanmaktadır?

Şimdiye kadar yaptığımız önemli gelişmeler:

Tam Düğümler ve Doğrulayıcı İşlevleri (Q1 2020, Yeterli Dengelemeye ulaşıldı)

Talos’un geliştirilmesi (Q3 2020, düğümleri ve doğrulayıcıları yönetmek için Masaüstü ve Mobil yönetici arayüzü)

AGORA ve BOA-SDK’ya bağlı API sunucusu Stoa’nın geliştirilmesi (Q4 2020)

Schnorr Çoklu imza (Q4 2020)

Flash Layer PoC’nin Tamamlanması (Q4 2020)

Mutlak bir blockchain geliştirme geliştirmek için RNS ile ortaklık (Q4 2020)

2021’in ilk yarısı için BOA cüzdanı ve gezgini, Flash Katmanı’nın geliştirilmesi, Test ağının açılması ve ayrıca uzun zamandır beklenen BOSAGORA’nın ana ağı olan Coin ağı dahil olmak üzere oldukça iddialı hedeflerimiz ve planlarımız var.

BOA, geçtiğimiz yıl Bithumb Global ve Bittrex Global dahil olmak üzere küresel üst düzey borsalarda listelenmişti.
BOA’yı bu yıl içinde ek büyük borsalarda listelemeyi planlıyoruz.
BOA ekosistemi oluşturmada 11’den fazla ortaklık duyurduk (Tüm ortaklar ve onlarla olan ortaklıklarımızın önemi hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda okuyabilirsiniz).

KoSAC: https://bit.ly/3nH7mrT
CoolBitX: https://bit.ly/3rrwPaY
ARGOS: https://bit.ly/38rGEgw
GMS (Gongmanse): https://bit.ly/2KoJkUk
FMway: https://bit.ly/3mKWTKN
FNB: https://bit.ly/3mG7iaw
Open Earth Foundation: https://bit.ly/38ztuhl
Ark: https://bit.ly/3hhlQMU
Certik: https://bit.ly/3rsRj35
BRI: https://medium.com/bosagora/bosagora-signs-strategic-partnership-with-bri-d7c5791784ea
RNS: https://medium.com/bosagora/bosagora-signs-a-partnership-with-rns-8ebb5e4fa00

Soru 2: Token’in değerini artırmak ve Yatırımcıları yatırım yapmaya çekmek için herhangi bir Coin Burn / BuyBack sisteminiz veya herhangi bir Token Burn planınız var mı?

T-Fi aslında kendi başına bir geri alım sistemidir. BOA’larınızı T-Fi Labs’a yatırırsanız, stake edilmiş BOA’ları fiat’a dönüştürmek için üçüncü bir taraf kullanırlar. Bu fiat daha sonra FMway gibi başarılı ortaklarımızın borsaya yatırım yaparak çıkar elde etmeleri için teminat olarak kullanılır. FMway faizini iade ettiğinde, üçüncü taraf yeniden BOA’ları FMway tarafından kazanılan faizin fiat değerine eşdeğer borsalardan ve piyasalardan geri satın alır. Bu şekilde, BOA’ların değerini artıran sağlıklı ve uygulanabilir bir ekosistem oluşturabiliriz.

Soru 3: Stake desteğiniz var mı? Stake’e katılmanın gereksinimleri nelerdir?

Daha önce de belirtildiği gibi, evet, FBA’ya PoS (Proof of Stake) özelliğimiz var. Blok onay ödülleri almak için 40.000 BOA yatırmanız gerekir.

Soru 4: Kullanıcılar, T-Fi web sitesinde BOAcoins’e bahse girecek ve T-Fi laboratuvarları geleneksel pazara yatırım yapacak, ardından elde edilen kâr BOAcoins’i satın almak ve kullanıcıya iade etmek için kullanılacak. bu harika, ancak yatırım yapmak her zaman risklidir, bu yüzden BOSAGORA’nın pazardaki riskler için herhangi bir sigortası olup olmadığını söyleyebilir misiniz? ‌‌

Yatırım, kişisel bir seçimdir ve aynı zamanda bir yatırımın düşük riskli mi yoksa yüksek mi olduğunu söylemek yatırımcının kararıdır. Ortağımızın geçmiş performansını ortaya çıkardık (20 yılı aşkın süredir ilgi kazanmada ne kadar başarılı olduklarını). Geçmiş veriler ve performanslarıyla bunu “düşük risk” göstergesi olarak kullanıyoruz. Tüm yatırımlar dikkatli bir şekilde yapılmalıdır ve riski karla dengelemek sizin sorumluluğunuzdadır. Bununla birlikte, özellikle T-Fi kredilendirme hizmetinin ilk turu için% 40 faiz garantisi vereceğiz (stake için yıllık %38 ve diğer %7’lik getiri faiz oranı olarak). İkinci tur için oranlar farklı olabilir.

Soru 5: İngilizcenin iyi konuşulmadığı farklı ülkelerde BOSAGORA projesi hakkında farkındalığı nasıl yaymayı planlıyorsunuz? Projenizi daha iyi anlamalarını sağlayacak yerel topluluklarınız var mı?

Pazarlama ve geliştirme güncellemeleri için bloglarımızı Medium’da yayınlıyoruz (https://medium.com/bosagora). Haberlerimizi ayrıca İngilizce, İspanyolca, Rusça, Endonezce, Korece, Arapça ve Çince dahil 7 dilde paylaşıyoruz.

Aşağıdaki dört topluluk resmi BOSAGORA topluluklarıdır:
Resmi Telegram https://t.me/bpf_eng
Duyurular: https://t.me/boa_announcement
İspanyolca Telegram https://t.me/bosagora_es
Rusça Telegram: https://t.me/bosagora_ru
Korece Telegram: https://t.me/bpf_korea
WeChat: Katılmak için (ID: wy5854430) arkadaş olarak ekleyin.

Önemli duyurular ve röportajlar için YouTube’umuzda yayınlıyoruz. Lütfen YouTube videolarımızı izlemekten çekinmeyin! http://bit.ly/2YFpd5r

Kapanış.

Bosagora ile gerçekleştirdiğimiz AMA’ya katıldığınız için teşekkür ederiz. Twitter ve Telegram kanallarımızı takip ederek ödül kazanan kişileri öğrenebilirsiniz.

Önemli Linkler.

Bosagora Sosyal Medya Linkleri.

Web  Telegram Twitter 

Kazanç Rehberi Sosyal Medya Linkleri.

Web  Telegram Twitter

Önceki İçerikCubiex AMA Etkinliği Özeti
Sonraki İçerikGünün Özeti
Kazanç Rehberi'nin yönetim hesabı. Mail: [email protected]

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz