Türkiye’nin en iyi kripto para topluluğu olan Kazanç Rehberi, 23 Şubat 2021 tarihinde saat 21.00 (GMT+3) Cubiex projesi CEO pozisyonundaki Pierre Chahine ile AMA etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlik üç segmentten oluşup ilk segmentte giriş (Katılımcıyla soru cevap.) ardından ikinci segment Twitter üzerinden alınmış sorular. Üçüncü segment olarak sohbet 1 dakikalığına açılıp grubumuzdaki bütün üyeler soru sorabilir hale gelir. Ardından kapanış kısmı gelmektedir.

100$ olmak üzere bir ödül havuzu bulunmaktadır.5 kişi Twitter üzerinden seçilecektir. 5 kişi Telegram üzerinden gerçekleştirilecek AMA’nın üçüncü segmentinde sorusu seçilen kişiler olacaktır.

Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız haberin en altında Önemli Linkler kısmında bulunan Kazanç Rehberi Telegram kanalına katılmayı unutmayın.

1. Segment : Katılımcı ile Soru Cevap

Soru 1: DeFi ve NFT ile ilgili düşüncelerinizi bize anlatır mısınız?

DeFi’nin (merkezi olmayan finans) sadece kripto para birimi alanında değil, genel olarak çok büyük bir hareket olduğuna inanıyorum. Geleneksel finansal sistemin belirlediği sınırları açar ve küresel bazda token/coin transferiyle nasıl etkileşim kurduğumuza ve aynı zamanda belirli bir ürünü nasıl kullandığımıza ilişkin tamamen yeni bir yol sağlar. Bununla ilgili çok ilginç olan kısım, çoğu durumda gerçekten merkezi olmayan, yani birçok kişi tarafından inşa edildiği anlamına geliyor ve hiç kimse bu uygulamaları gerçekten de merkezi olmayan bir blok zincirinin üstünde çalıştıkları için kontrol etmiyor.

NFT’ler için “bir sonraki büyük hit” olduğuna inanıyorum – örneğin, cryptoart veya “çıkartmalar” söz konusu olduğunda – okulda bu parlak çıkartma kartlarını topladığımızı hepimizin hatırladığımıza ve çok gurur duyduğumuza inanıyorum. şu gümüş veya altın parlak çıkartmaları vardı ^^ Bir tür NFT ile bunun, tüm farklı cihazlarıyla çevrimiçi olarak çok fazla etkileşimde bulunan genç neslimize benzer bir heyecan yaratacağına inanıyorum. (sadece bir kullanım durumu belirtildi)

Soru 2: Kendinizi topluluğa tanıtabilir misiniz?

Benim adım Pierre Chahine, 35 yaşındayım ve Cubiex eSports’un Kurucusu ve CEO’suyum – başlangıçta 2019’da Binance Chain üzerine inşa edilen ve Binance DEX’te dünya çapında ikinci IDO’ya ev sahipliği yapan Avrupa merkezli bir eSports girişimi (gerçekten de o zamanlar).

Profesyonel geçmişim: 2008’den beri özel bir bankacıyım ama aynı zamanda 1999’dan beri de bir Counter-Strike Oyuncusuyum – bu yüzden ilk günlerinden itibaren ESL’de (Elektronik Sporlar ligi) oynamaya başladım ve eSpor’un tüm yükselişine tanık oldum.

Soru 3: Cubiex projesi nedir? Cubiex proje işlevi nedir?

Cubiex, eSpor ve oyun meraklıları için, P2P Canlı Akışı, ödüllü içerik oluşturma, P2P eşleştirme ve sanal gibi özelliklere sahip bir ekosistemde küresel bazda oyuncuları birbirine bağlama vizyonuna sahip, Binance (Akıllı) Zinciri tabanlı yeni nesil belirteçli bir sosyal ağdır ,oyun içi ticaret gibi.

Soru 4: Kesinlikle! Token hakkında bilgi verir misiniz? Nasıl dağıtacaksınız (tokenomik)?

Cubiex eSports, 2018’in başında inşa edildi. 2019’da tüm token satışlarımızı bitirdik ve o zamandan beri tüm tokenların %95’i topluluğa zaten dağıtıldı, bu yüzden oradaki gerçek anlamda merkezi olmayan birkaç token’dan biriyiz. Genel olarak CBIX belirteçleri, kullanıcılara Cubiex Power Points programına erişim sağlayan yardımcı program belirteçleri olarak tasarlanmıştır. Güç Noktaları, tüm dahili platform hizmetleri için kullanılır. CBIX tokenleri, Binance DEX’te BEP2 tokenleri olarak, PancakeSwap’te Binance Smart Chain’de BEP20 tokenleri olarak ve ayrıca Uniswap’te bir ERC20 token olarak takas edilebilir. Toplam arz sadece 71,8 milyon tokendir ve basılamazlar.

Soru 5: Kısaca hedeflerinizden ve başarılarınızdan bahsedebilir misiniz?

Evet. Böylece 2018’de ilk turumuzu tamamladık ve Cubiex platformunun vizyonu üzerinde çalıştık. Oradan 2019’un başlarında Binance Chain’e geçtik ve dünya çapındaki ikinci yasal düzenleme uyumlu IDO’ya ev sahipliği yaptık ve halihazırda mevcut MVP’miz üzerindeki çalışmaları geliştirmeye başladık. 2019’un 3. ve 4. çeyreğinde, Sosyal Ağımızı eksiksiz P2P Canlı Akış ve cüzdan işlevselliği ile sunduk ve tam olarak piyasaya sürülmeden önce birkaç beta ve test aşamasından geçti. 2020’de Corona Kilitlemesi nedeniyle, geliştirme ve pazarlama yeniden başlatılmadan önce yeni küresel koşullara yeniden uyum sağlamak için biraz ara verdik. Binance Akıllı Zincirin piyasaya sürülmesiyle BEP20’ye geçtik ve platformumuza tasarım, düzen ve işlevsellik açısından bir revizyon yaptık. O zamandan beri kazandığımız kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak, kullanıcı tabanımızın P2P Canlı Akış ile modern bir platformu desteklediğini ve şimdi www.cubiex.com adresinde görebileceğiniz Cubiex V2.0’ı piyasaya sürdüğümüzde fark ettik. 2021 için yeni yayınladık. PayPal’ın ürünümüze entegrasyonunu içeren Yeni Yol Haritamızı Cubiex Duyuru Telegram kanalında bulabilirsiniz: @cubiexannouncements

Genel olarak hedeflerimiz, platformumuzu yaymak ve daha fazla kullanıcı kazanmak için 2021’in 2. çeyreğinde hedefli bir yayıncı edinme kampanyasıyla pazarlamaya başlamaktır. Geçmişteki geliştirme aşamalarımızda yaklaşık 2000 kullanıcı, 5000 BEP2 cüzdan sahibi ve yaklaşık 2300 BEP20 cüzdan sahibi edindik.

Soru 6: Projenizi dünyaya yaymak için ne tür çalışmalar yaptınız?

Genel olarak farklı Kripto ve kripto influencerleri ile çalıştık ve devam ettik ancak aynı zamanda BIGCLAN ile (CSGO’da HLTV dünya sıralamasında 4.) gibi ortaklıklar aracılığıyla ünlü oyun danışmanlarımız da var.

Geçmişte BIGCLAN ile bu yıl 2. çeyrekte de devam edecek olan küçük bir turnuva serisine başladık ve müşterilerimize direkt hat kurup onları ekosistemimize kazandırmayı umuyoruz. Yani fikir, diğer dijital reklam stratejilerinin yanı sıra evde ortalama amatör oyuncuya ulaşmak için seri yanlısı ortaklıklar yoluyladır.

2. Segment : Twitter Üzerinden Gelen Sorular.

Soru 1: Varlıkların güvenliği, bir proje seçerken benim ve diğer yatırımcıların aklına gelen ilk şeydir, bu yüzden akıllı sözleşmenin hatalardan ve güvenlik açıklarından arınmış olmasını sağlamak için hangi adımları attığınızı söyleyebilir misiniz ? Akıllı sözleşmeler denetlendi mi?

Orijinal tokenimiz Binance Chain’deki bir BEP2 tokenidir ve akıllı sözleşmeleri yoktur. Ancak Binance Akıllı Zincirindeki BEP20 eşdeğerimiz Zeppelin’in açık standardıdır. CBIX belirteçleri basılamaz.

Soru 2: Henüz başka projeler tarafından çözülemeyen CubiexEsports’un çözeceği en büyük sorun sizce nedir ve bu sorunu çözmek neden önemlidir?

Cubiex eSports, günümüzde kullanıcıların talep ettiği bir trend olan blockchain teknolojisini uygulayarak geleneksel platformlara kıyasla “farklı” olurken, parçalanmış oyun ortamını bir ekosistemde birden fazla özellikle birleştirmek için çalışıyor. Cubiex eSpor ekosisteminde oyuncular, P2P Canlı Yayınından ve ödüllü içerik oluşturmadan P2P Eşleştirme ve turnuvaların yanı sıra Sanal Oyun içi Öğeler ticaretine kadar çeşitli hizmetler ve ortaklar arasından seçim yapabilirler.

Soru 3: Birçok büyük kripto influencer’i, oyunların blok zincirinin kitlesel olarak benimsenmesinin ilk önemli kaynağı olacağına inanıyor, lütfen cubiex’in blok zinciri oyunlarının benimsenmesinde oynadığı rolü açıklayabilir misiniz? Oyuncular Cubiex’ten ne tür faydalar görüyor?

Evet. Cubiex eSports’ta, oyuncuların ve özellikle genç neslin, blockchain teknolojisini ve kripto para birimlerini ilk benimseyenler olacağına ve şimdiden onlar olacağına şiddetle inanıyoruz. Akıllı telefonların yaşı veya genel olarak bilgisayar ve tablet kullanımı nedeniyle genellikle gençler çok daha fazla teknoloji odaklıdır. Bir çok oyunda, para’ya dönüştürülebilen sanal para birimlerini kullanan oyuncular için oldukça normaldir. Bu nedenle blockchain aracılığıyla yeni bir para birimine adapte olmak çok normal ve beklenen bir şeydir.

Soru 4: Bildiğiniz gibi kripto para birimleri son günlerde oldukça popüler ve kripto para sektörüne birçok yeni insan giriyor. Daha fazla insanın projenizi anlamasını kolaylaştırmak , toplumda farkındalık v.s benimsenmeyi artırmak için planlarınız nelerdir?

Cubiex eSports’u söz ve mesajımızı yaymada destekleyen eSpor ve blockchain sahnesinden farklı danışmanlarla çalışıyoruz. Özel kılavuzlar aracılığıyla, örneğin kullanıcıların Binance Akıllı Zinciri MetaMask ile kullanma sürecini nasıl kolaylaştırabileceklerini öğreticilerle açıklamak istiyoruz. Aynı zamanda, farklı Fiat uygulama seçeneklerini araştırıyoruz.

Soru 5: İşbirlikleri ve ortaklıklar, benimsenmeyi iyileştirmeye yardımcı olacak en önemli noktalardan bazılarıdır. Bize mevcut ortaklarınızdan, ortaklık planlarınızdan ve bu ortaklıklardan herkesin kazanmayı düşündüğü konulardan bahseder misiniz?

Evet – bu yüzden Cubiex eSports’ta “öz” ve kaliteye nicelikten çok değer veriyoruz. Dünyadaki 4 numaralı CSGO ekibi BIGCLAN.gg ve sanal oyun içi eşya ticareti için en ünlü Alman pazar yeri olan Skinbaron ile ortaklık kurduk. BIG ile düzenli olarak amatör oyuncuların gerçek CSGO takımındaki profesyonel seri oyunculara karşı oynama şansına sahip olduğu turnuvalara ve etkinliklere ev sahipliği yapıyoruz. Bunu geçen yıl yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu turnuvalar profesyonel olarak yayınlanır ve www.cubiex.com adresinde canlı olarak yayınlanır – hem ilgili oyuncuların hem de tüm katılımcıların doğrudan hayran kitlesine büyük bir erişim sağlar. Skinbaron ile, pazarlarının Cubiex e-spor platformuna entegre edildiği ve CBIX’e geçici gelirlerin verildiği ve örneğin Buybacks’in(geri alımlar) kullanıldığı bir ilk teknoloji ortaklığı kurmayı başardık.

3. Segment : Telegram Topluluk Soruları.

Soru 1: Cubiex tokenleri bulundurmak, biz kullanıcılara Cubiex ekosisteminde yönetim hakkı veriyor mu? Neye karar verebiliriz?

Bu çok güzel bir soru. Şu anda henüz uygulamamış olsak bile, gerçekten bu konu aklımızda. Gelecek için CBIX token’larına, yayıncılar ve izleyiciler arasında daha iyi ve doğrudan bir etkileşime izin veren özel bir yönetim işlevi vermeyi planlıyoruz. Cubiex sahipleri, yayıncı tarafından düzenlenen belirli etkinlikler ve yaklaşan diğer platform özellikleri üzerinde oylama yapabilecekler. (Şirket hakları açısından değil, yayıncı ile etkileşim açısından)

Soru 2: Cubiex projesinin en önemli özellikleri hakkındaki bilgileriniz için teşekkür ederiz. Peki bundan sonra sizi bekleyen en önemli zorluk ne olacak?

Genel olarak her başlangıç, birçok kritik aşamadan geçer. Çoğu durumda, iyi bir fikir onu hiçbir zaman gerçeğe dönüştüremez, çünkü ya mali durum uyumlu değildir ya da kurucu yeterli takım arkadaşına sahip değildir ya da fikrini bir tür prototip haline getirmekte bile başarısız olur. Şimdiye kadar Cubiex eSports, 2017 projelerinin çoğunu yok eden 2 oldukça güçlü ayı pazarı gibi karanlık dönemlerde bile 2018’in başından beri vizyonu üzerinde çalışmayı başardı. Bunları başardığımız ve ürünümüzü birkaç alfa’dan betaya tam ürün aşamalarına kadar sunduğumuz için gurur duyuyoruz. Gelecek için, sonraki önemli adımlar a) kullanıcı edinimi ve b) potansiyel olarak 4. çeyrekte risk sermayesi yaratma gibi sermaye artırımı açısından bir sonraki engeli aşmak olacak, böylece pazarlamayı daha da büyütebiliriz.

Soru 3: İnsanlar arasında ve daha spesifik olarak PUBG oyuncuları arasında benimsenme ve farkındalığı artırmak için planlanan sonraki adımlar nelerdir?

Benimsenme ve kullanıcı edinme açısından sonraki adımlar, biz ve profesyonel eSpor danışmanlarımızın belirli kişilere ulaşıp onları bir Cubiex ortağı olarak almaya ve izleyici tabanlarını değiştirmeye çalıştığımız, hedefli bir yayıncı edinme kampanyasıdır. Akışla ilgili en önemli şey, birçok insan akışına sahip olarak bir başlangıç olarak üstel maliyetlerle karşılaşmak istememeniz, ancak ödeme yapan müşteriler getirmemenizdir. Yani önemli olan, makul bir kullanıcı tabanına sahip iyi yayıncılar ile küçük ve organik olarak başlamak ve büyümektir.

Soru 4: Projenizi oluştururken, topluluk geri bildirimlerini ve taleplerini dikkate alıyor musunuz?

Evet – birçok kullanıcı geri bildirimini hesaba katıyoruz. Pek çok tasarım öğesinin topluluktan geldiğini görebileceğiniz Cubiex V2.0’ı oluşturduğumuzda, aynı zamanda temel işlevler kümesi ve çekirdek platformumuzun geliştirilmiş yapısı topluluk geri bildirimleriyle teşvik edildi. Bu nedenle, herhangi bir geri bildiriminiz olduğunda, bize bir e-posta göndermekten çekinmeyin, yapıcı geri bildirimleri seviyoruz.

Soru 5: Az sayıda CBIX token sahipleri, yönetim tekliflerine oy verebilir mi?

Maalesef bu mümkün değil. CBIX belirteçleri, yardımcı belirteçler olarak tasarlanmıştır, şirkete yönelik herhangi bir şirket payı veya oy hakkı şeklinde tasarlanmamıştır. Üzgünüm. Ancak geri bildirim almaktan her zaman çok mutluyuz!

Kapanış.

Cubiex ile gerçekleştirdiğimiz AMA’ya katıldığınız için teşekkür ederiz. Twitter ve Telegram kanallarımızı takip ederek ödül kazanan kişileri öğrenebilirsiniz.

Önemli Linkler.

Cubiex Sosyal Medya Linkleri.

Web  Telegram Twitter 

Kazanç Rehberi Sosyal Medya Linkleri.

Web  Telegram Twitter

Önceki İçerikBinance Komisyonları Nasıl Düşürülür? %45 Daha Az Komisyon Öde!
Sonraki İçerikBosagora AMA Etkinliği Özeti
Kazanç Rehberi'nin yönetim hesabı. Mail: [email protected]

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz