Türkiye’nin en iyi kripto para topluluğu olan Kazanç Rehberi, 22 Ocak 2021 tarihinde saat 21.00 (GMT+3) Huobi projesi İş Geliştirme Müdürü pozisyonundaki Şafak Kayran ile AMA etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlik üç segmentten oluşup ilk segmentte giriş (Katılımcıyla soru cevap.) ardından ikinci segment Twitter üzerinden alınmış sorular. Üçüncü segment olarak sohbet 20 saniyeliğine açılıp grubumuzdaki bütün üyeler soru sorabilir hale gelir. Ardından kapanış kısmı gelmektedir.

100$ olmak üzere bir ödül havuzu bulunmaktadır.5 kişi Twitter üzerinden seçilecektir. 5 kişi Telegram üzerinden gerçekleştirilecek AMA’nın üçüncü segmentinde sorusu seçilen kişiler olacaktır.

Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız haberin en altında Önemli Linkler kısmında bulunan Kazanç Rehberi telegram kanalına katılmayı unutmayın.

1. Segment : Katılımcı ile Soru Cevap

Soru 1: Şafak Kayran kendinizi topluluğumuza tanıtabilir misiniz?

Tabii,

Ben Şafak Kayran. 4-5 yıldır Kripto Paralar ve Blockchain teknolojisi ile yakından ilgilenen bir Bilgisayar Mühendisiyim. Üniversite son sınıfta tanışmamla, sektörün içinde doğdum diyebilirim. Son 2 yılı Huobi’de olmak üzere ürün geliştirme, iş geliştirme, pazarlama, içerik üretimi ve eğitim organizasyonları gibi çok sayıda alanda çeşitli çalışmalarda bulundum. Bunların dışında manuel ve algoritmik trade ile yakından ilgileniyorum. 

Kısa bir süre önce Huobi’de Topluluk Yöneticiliği görevimden İş Geliştirme Müdür’lüğü pozisyonuna geçiş yaptım. Bu vesileyle yeni görev tanımımla katıldığım ilk Soru-Cevap etkinliklerinden biri oluyor sanırım. Sorularınızı içtenlikle cevaplamaya çalışacağım.

Soru 2: Huobi 2020 yılında bir çok etkinlik yaparak, Türk kullanıcılar için şuan ön planda, Huobi Hakkında kısaca bilgi verebilir misin?

Huobi 2013 yılında kurulmuş, sektörün en önemli devlerinden birisi. Borsa olarak başladığı serüvenine günümüzde 20’den fazla ürün, hizmet ve marka ile 130’dan fazla ülkede milyonlarca kullanıcıya hizmet vermekte.

Ana ürünümüz alım satım platformumuzdur. Başlıca öne çıkan özelliklerine değinmek gerekirse; 2013 yılından beri hacklenmemiş olması, derin likidite, hacim ve token çeşitliğine sahip olması, yatırımcının ihtiyaçlarını gözeten bir arayüzü bulunması, regülasyon ve olası düzenlemelere gösterdiği hassasiyet ve +1300 kişiden oluşan profesyonel ekibi vb. birçok etkenden söz edebiliriz. Sanıyorum ki ilerleyen dakikalarda da soru gelmesi durumunda bunların detaylarına giriyor olacağız fakat borsamızı tanımanın en iyi yolunun bir üyelik açarak denemek olduğunu düşünmekteyim.

Kazanc Rehberi topluluğunuza özel sizler için hazırladığımız kampanya ile platformumuzu deneyebilir ve nacizane ufak da olsa bir hoş geldin hediyesi kazanabilirsiniz.

Kampanya Kazanç Rehberi Telegram kanallarında duyuruldu.

2. Segment : Twitter Üzerinden Gelen Sorular.

Soru 1: TL desteği gelecek mi, bununla ilgili bir çalışma var mı?

Türk kullanıcılarımıza daha iyi hizmet verebilmek için Türk Lirası işlemlerinin gerekliliğinin farkındayız. Tamamen işleyen ve verimli bir TL operasyonu, bir banka hesabı açmaktan daha fazlasını gerektiriyor. Rakiplerimizin uygulamalarından, likit bir emir defterinin olmaması durumunda kullanıcıların beklentilerinin gerçekten karşılanmadığını görüyoruz. 2021’de TL kapısını açmak bizim önceliğimiz olmaya devam edecek. 2020’den farklı olarak, 2021’de sadece bankalarla ortaklık yapmanın yanı sıra hızlı ve sorunsuz TL işlemleri için üçüncü partilerle gerçekleştirmek için alternatif işbirliği yollarını da arıyoruz.

Bu konudaki gelişmeleri kaçırmamak ve anında haberdar olabilmek için sadece gelişme ve duyurularımızın paylaşıldığı duyuru kanalımıza katılabilirsiniz.

Huobi Türkiye Duyuru Telegram Kanalı

Soru 2: Türk kullanıcılarına özel komisyon oranlarında bir düzenleme (iyileştirme) yapılacak mı?

Bugünlerde en fazla aldığımız soru bu sanırım.

Huobi’yi yakından takip edenlerin yakından bileceği üzere 31 Aralık 2020 tarihine kadar süren ve Türkiye’deki en iyi komisyon oranları sunduğumuz bir kampanyamız vardı. Kampanya bitimi sonra kullanıcılarımızdan devam etmesi ve komisyon oranlarının iyileştirilmesi yönünde çok sayıda geri bildirim aldık.

Bu etkinlik vesilesiyle bu konuda yeni bir gelişmeyi duyurmak isterim.

Çok kısa bir süre içerisinde eski komisyon oranlarına döneceğimiz kampanyamızı başlatacağız. Böylece kullanıcılarımız en avantajlı komisyon oranlarıyla alım-satım işlemlerine devam edebilecekler.

Bu konudaki desteğiniz ve geri bildirimleriniz için teşekkür ederiz. Herkesi en avantajlı komisyon oranlarıyla trade edebilmeleri için Huobi’ye davet etmek isterim.

Soru 3: Türkiye’deki kullanıcılar için finansal türev işlemlerini (futures & marjin işlemleri dahil) tekrar desteklemeyi düşünürmüsünüz?

Evet, bu soruyu da soranı ve konuya ilgi duyanları sevindirecek bir gelişmemizi geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk.

2021 senesinde Huobi’nin global büyüme stratejisi çerçevesinde yönetim organizasyonunda ve iş yapış biçimlerimizde bazı değişiklikler oldu. Yeni planlama çerçevesinde Futures işlemlerini Türk kullanıcılarına tekrar açmaya karar verdik. Önümüzdeki haftalarda bu adımı atacağız. Bize taleplerini hep ileten topluluğumuzun da bundan mutlu olacağını düşünüyorum. Biz sizi her zaman dinliyoruz ve taleplerinizi hayata geçirmek için çalışıyoruz.

Soru 4: Stabil coin’ler ve HUSD ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Stabil kripto paralar ile ilgili gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Yasal düzenlemelerle ilgili her türlü konu kripto dünyasında büyük etkiler yaratabilir. Özellikle ABD’de stabil coin’lerin hukuki statüsü ile ilgili belirsizlikler var ve gelişmeler soru işaretleri yaratıyor. Bu belirsizlikler ve kamuoyunda ortaya çıkan görüşler nedeniyle insanlar endişe ediyor. Bu çerçevede Huobi’nin çıkarmış olduğu birebir dolara endeksli HUSD’yi bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

Soru 5: Hangi borsanın en güvenli olduğu gibi borsanın itibarını sorduğumuzda. Görünüşe göre cevap her zaman Huobi. Huobi ne yaptı? Huobinin böyle bir itibar kazanmasindaki temel nokta nedir?

Güvenlik bizim için en önemli öncelik. Geçtiğimiz yıllarda çok sayıda platformun güvenlik ve yoğunluk anlarında teknik sıkıntılar yaşadığı malum. Kullanıcılarımız, paralarını yatırıyor platformumuza. Bunun bize yüklediği sorumluluğun farkında olarak sürekli olarak güvenliğimizi mükemmel düzeyde tutmak için çalışıyoruz. En çok gurur duyduğumuz özelliğimiz, kurulduğumuzdan beri hiç hack’lenmemiş olmamız. Ancak sadece teknik olarak değil, iç prosedürlerimizi de kullanıcılarımızın varlıklarını en yüksek düzeyde güvende tutacak şekilde belirliyoruz. Bildiğiniz gibi, varlıkların çok yüksek bir oranının tutulduğu soğuk cüzdan güvenliği çok kritiktir. Huobi, tek bir kişiden kaynaklanabilecek olası bir riske karşın soğuk cüzdan anahtarlarını 15 kişiye dağıtmıştır.

Yine de, her ihtimale hazırlıklı olmak adına, kullanıcı hatasından kaynaklanmayan teknik hataları telafi etmeye yönelik 20,000 BTC’lik bir Kullanıcı Koruma Sigorta Fonumuz var.

Bu alanda öncü gösterilmemizin nedeninin teknik yeterlilik ve bu iş için ayırdığımız yüksek kaynak gücü olduğunu düşünmekteyim. 1300’den fazla çalışanı olan Huobi’nin en büyük biriminin yazılım ve güvenlik birimleri olduğunu belirtebilirim.

3. Segment : Telegram Topluluk Soruları.

Soru 1: Huobi inno hub nedir ve neyi amaçlamaktadır?

Huobi İnovasyon merkezi daha yeni, nispeten daha deneysel ve bir takım riskleri barındıran ama potansiyeli olan projelerin listelendiği bölümdür. Bu noktada kullanıcılarımızı iyi projeler ile buluşturarak bunların risklerini ve belirli limitler ile alım-satım yapmalarına imkan tanıyarak dengeyi sağlamayı planlıyoruz. Kısa sürede çok sayıda projeyi listelediğimizi belirtebilirim. Listelemelerimizi takip etmek için Huobi Türkiye telegram duyuru kanalını ve twitter sayfamızı takip edebilirsiniz.

Soru 2: Kripto borsalarında Hacim, Hız ve Güvenlik en önemli 3 önceliktir. Huobi bu 3 özellik konusunda rakiplerinden üstün mü?

Bahsettiğiniz 3 özellikle ilgili yorumlarımı belirtmek isterim.

Hacim: Birçok bağımsız platformdan doğrulanabileceği üzere hacim ve likidite sıralamasında ilk 2-3 borsadan biriyiz. Özellikle likiditenin çok önemli olduğunu ve Huobi’nin yüksek müşteri kitlesi ve kurumsal kullanıcı gücüyle özellikle major kripto para birimlerinde gelişmiş likiditeye sahip olduğunu belirtebilirim.

Güvenlik: Yukarıda bahsetmiş olduğum üzere bu zamana kadar hack’lenmemiş nadir platformlardan birisiyiz. Bireysel kullanıcı fonu en fazla olan borsayız bu da çok sayıda kullanıcın bize güvendiğinin ve fon’larını emanet ettiğini gösteren önemli bir göstergedir diye düşünüyorum.

Hız: Teknik altyapı olarak yoğunluk anlarında çökmeyen ve yatırma-çekme işlemlerinden sıkıntı yaşatmayan bir borsa olduğumuzu söyleyebilirim. Sadece yatırma ve çekme sayfasında uyarıları dikkate alarak işlem yapmanızı rica ederim.

Rakiplerinden üstünlük kısmını sizlerin yorumuna bırakmış olayım.

Soru 3: Huobi 7 yıldır Hack yemediğini söylüyorsunuz. Peki diyelim ki 5 saat sonra Huobi hacklendi bunun için bir planınız var mı?

Açıkcası daha önce hiç yaşamadığımız ama yaşayanlardan ders çıkararak önem verdiğimiz bir konu.

Yukarıda bu tarz durumlar için 20.000 BTC değerinde bir sigorta fonumuzun olduğunu ve kullanıcı hatasından kaynaklanmayacak teknik aksaklıkların telafisi için bu fonun kullanılabileceğini belirtmiştim.

Bunun dışında sistemimiz 7/24 güvelik ekibimiz tarafından izlenmekte ve gerekli görülmesi durumunda müdahaleye açıktır.

Son olarak %100 siber güvenliğin mümkün olmadığının farkındayız ve güvenlik alanına yatırımlarımız hep devam etmekte.

Daha önce böyle bir durum ile karşılaşmadığımız için süreci tam kestirmekte zorlansam da topluluğumuzu gelişmelerden şeffaf bir şekilde haberdar edecek bir süreç tasarlayacağımızı düşünüyorum

Soru 4: Huobi ECO Chain ekolojik zincirinin resmi lansmanını duyurdunuz. Huobi ekolojik zinciri Heco’nun önemi nedir? Ne tür kâr payları ve fırsatlar getiriyor?

Çok yeni bir gelişme, gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederim.

Huobi EcoChain, Huobi’nin farklı zincirler arası varlık transferine hizmet vermesi için geliştirdiği blokzinciri altyapısı. Çok daha yeni duyurulduğu için gelişmelere henüz hakim olamadığımız söyleyebilirim fakat yakın zamanda bu alanda da çok sayıda gelişmeye tanık olacağımızı düşünüyorum. İlk projelerin de yavaş yavaş filizlendiğini gözlemleyebiliyoruz.

Sizlerin de bu alanda proje vb. fikirleri var ise HecoChain inceleyebilir ve su an devam eden proje desteklerine başvurabilirsiniz.

Soru 5: Bir kripto para borsası olarak blockchain platformları ile birlikte kurumsal sosyal sorumluluk projeleri yapmayı düşünüyor musunuz?

Huobi’yi rakiplerinden ayıran en önemli özelliğinin lokal bir ekiple, ülkeyi ve sektörü bilen ve gelişmeleri yakından takip eden bir yerel ekibinin olması olduğunu düşünmekteyim.

Bu kapsamda geçmiş dönemde Blockchain Türkiye platformı, Fintech İstanbul gibi kuruluşlar ve çok sayıda blockhain ve kripto paralarla ilgili topluluklar ile çeşitli iş birlikleri ve sosyal sorumluluk projelerine imza attık.

Özelilkle eğitim alanı başta olmak üzere önümüzdeki süreçte de bu tarz çalışmaların devam edeceğini belirtebilirim.

Kapanış.

Huobi ile gerçekleştirdiğimiz AMA’ya katıldığınız için teşekkür ederiz. Twitter ve Telegram kanallarımızı takip ederek ödül kazanan kişileri öğrenebilirsiniz.

Önemli Linkler.

Huobi Sosyal Medya Linkleri.

Web  Telegram Twitter 

Kazanç Rehberi Sosyal Medya Linkleri.

Web  Telegram Twitter

Önceki İçerikNULS AMA Etkinliği Özeti
Sonraki İçerikDeFi For You AMA Etkinliği Özeti
admin
Kazanç Rehberi'nin yönetim hesabı. Mail: [email protected]

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz