Türkiye’nin en iyi kripto para topluluğu olan Kazanç Rehberi, 15 Aralık 2020 tarihinde saat 17.00 (GMT+3) TrueFeedBack projesi CEO pozisyonundaki Ali Osman Çıbıkdiken ile AMA etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlik üç segmentten oluşup ilk segmentte giriş (Katılımcıyla soru cevap.) ardından ikinci segment Twitter üzerinden alınmış sorular. Üçüncü segment olarak sohbet 20 saniyeliğine açılıp grubumuzdaki bütün üyeler soru sorabilir hale gelir. Ardından kapanış kısmı gelmektedir.

100$ olmak üzere bir ödül havuzu bulunmaktadır.4 kişi Twitter üzerinden seçilecektir. 6 kişi Telegram üzerinden gerçekleştirilecek AMA’nın ikinci segmentinde sorusu seçilen kişiler olacaktır.

Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız haberin en altında Önemli Linkler kısmında bulunan Kazanç Rehberi telegram kanalına katılmayı unutmayın.

1. Segment : Katılımcı ile Soru Cevap

Soru 1: TrueFeedBack nedir, TrueFeedBack projesi neyi amaçlıyor?

Bitcoinin hayatımıza girmesi ile birlikte hepimizin bildiği gibi blokzincir teknolojisini tanımış olduk. Tabiki kripto paralar böylece hayatımıza girdi. Kripto finans dünyasında pek çok proje çıkartıldı. Biz ise reel dünyadan bir problemin çözümünde blokzincir nasıl kullanılabilir buna odaklandık. “Güvenilir Veri” toplamanın ve analizinin önemli bir sorun olduğu hayatımızda proje olarak nasıl katkı sağlayabilirizi kurguladık ve TrueFeedBack doğmuş oldu.

TrueFeedBack olarak kullanıcıların hayatlarında pek çok veriyi farklı platformlarda (Google, Twitter, Instagram vb) paylaşarak, buralarda yayınlanan reklamlara tıklayarak sunduğunu ama karşılığında hiçbir şey almadıklarını fark ettik. Madem bizim verimizi istiyorlar, bunun bir bedeli olmalı diye düşündük.

Elbette ki geleneksel yöntemlerle, örneğin banka havalesi gibi ödeme yöntemlerinin bunun kurgulanmasındaki zorlukları bildiğimiz için güvenilir bir ödeme yöntemi olan kripto parayı bu konseptimizin içinde merkezde kullanmaya karar verdik.

Böylece kullanıcılarımız verilerini paylaştıklarında hem anonim kalabilecekler, hem de hızlı güvenilir bir ödeme yöntemi ile ödüllendirilecekler.

Soru 2: TrueFeedBack BlackStar versiyonu ile neler hayatımıza girecek?

TrueFeedBack BlackStar versiyonu ile yeni özellikler gelmiş oldu. Anket ve görev yanında, reklam, haber, oyun, alışveriş ve etkinlik özellikleri kullanıcılarımızın hizmetine sunulmuş oldu.

Uygulamamız hem Android hem de iOS platformlarına uygun şekilde geliştirildi. Android tarafında da yayınlandı. Ama maalesef iOS kısmı hala inceleme aşamasında bulunuyor. Covid süreci nedeniyle onay işlemlerinin gecikmeli olduğu bir dönem nedeniyle bekleyişimiz sürüyor.

Image for post

Soru 3: TrueFeedBack projesinde blokzincir teknoloji nerede nasıl kullanılıyor?

Blokzincir burada iki noktada devreye giriyor. Birincisini zaten hayata geçirdik. Kullanıcılarımızın anonim kalmasını sağlayan bir ödeme sistemi olarak Ethereum tabanlı ERC20 standartında TFB tokenimiz var. Diğer kısım ise az önce belirttiğim gibi verinin yazılacağı bir network olarak kullanılacak.

TFB tokeni su anda 5 farklı borsada işlem görüyor. Uniswap, Bithumb Global, Hotbit, Idex ve Nominex borsaları.

Toplam da 10 Milyar arzımız var ve bun 2.4 milyarı dolaşımda. Burada sizin kanalınızda ilk defa bir bilgiyi paylaşmayı da izin verirseniz yapmak istiyorum.

TFB token olarak bir yenilenmeye giderek toplam arzımızı yeniden planladığımız ve dağılımını yapacağımız bir tokeni çıkartacağız. Böylece yatırımcılarımızın kazançlarını korumada önemli bir adim atmış olacağız.

Soru 4: TrueFeedBack ekosistemi nasıl çalışıyor, yatırımcılar ve kullanıcılar bu sistemde nasıl kazanç sağlayabilirler?

Özelliklerimizden iki tanesi hakkında bilgi vermiştim. Bu soru ile birlikte hem özelliklerimizi hem de ekosistemimizi tanıtmış olayım.

Bir Türk projesi olarak gerçekten, blokzincir dünyasında güzel işler başarmayı istiyoruz. Bu noktada Türk topluluğumuzda ki değerli üyelerimize sizin kanalınızda teşekkür etmek istiyorum. Onların gayretleri, destekleri ile söylediğiniz gibi ciddi bir değer artışı yakaladık. Biz de her geçen gün yeni özellikler üzerinde çalışarak onlara layık olmaya çalışıyoruz. TFB yatırımcıların gözdesi olması için ekip olarak gece gündüz gayret gösteriyoruz.

Ekosistemiz ile bilgileri paylaşmaya devam edeyim izninizle. Yeni özelliklerimiz içinde reklam da bulunuyor. Reklamlar bütün uygulamalarda her zaman karşımıza çıkıyor ve reklamı gösteren payını alıyor. Peki neden reklamı izleyen ona değer veren kullanıcı bundan pay alamıyor? İste bu noktada biz diyoruz ki reklam göstermek istiyorsanız bunun bir kısmını kullanıcıya ödemelisiniz. Böylece reklam veren ve reklam izleyen arasında bir kanal oluşturmuş oluyoruz.

Haber özelliğimiz ile en yeni haberleri doğru kaynaklardan okumak kullanıcıların hakki ve bu haberler reklam içeriyorsa yine haber okuyan bundan payını TFB sayesinde alıyor.

Oyun özelliğimizde ise yepyeni bir ismodelinin hazırlığını yapmış oluyoruz. Oyun geliştiren ekipler biliyoruz ki pastanın büyük payının yayıncı kuruluş ile paylaşıyor. Biz de diyoruz ki oyununuzu bizim platformumuzda yayınlayın reklam gelirini, siz, oynayan ve biz aramızda paylaşalım. TFB token ile bunun otomatik ve adil bir şekilde yapalım.

BlackStar versiyonu ile birlikte gelen yeni bir özelliğimiz ise alışveriş kısmı. Burada özellikle kripto para dünyası ile yeni tanışan, borsa işlemleri konusunda tecrübesi olmayan ama hızlıca kazandığı TFB’leri kullanmak isteyen kitleye hitap ediyoruz. Onlara TFB tokenlerini hediye çekleri, indirim kuponları, ya da çeşitli ürünlerde (tişört, kitap, kupa, şapka vb.) takas imkanı sunuyoruz. Su anda Alışveriş listemizde AMAZON HEDİYE KARTI ile bu işleme başladık. Yakında burada daha farklı urun ve hizmetler bulunacak.

El sanatı, kitap, ders gibi hizmetlerini TFB token karşılığında sunmak isteyen herkesi platformumuza bekliyoruz.

Ve tabiki kullanıcılarımızın kendi anketlerini yapabileceği bir özelliği de eklemeyi unutmadık.

Böylece karar vermekte zorlandığınız, veya belli alanda bilgiye ihtiyaç duyduğunuz anda kendi anketinizi yayınlayabilir, katılanlara TFB ödülü dağıtabilirsiniz.

Özetlersek; anket, görev, etkinlik, haber, oyun, reklam ve alışveriş ile kullanıcılarımıza güzel hizmetleri sunmuş oluyoruz.

Güzel haberleri üçlemek galiba daha da güzel olacaktır. Aslında yukarıda Staking özelliği hakkında sormuştunuz. İşte bu hediye sembolümuz bizim Staking Programımızın bir parçası. Burada sizin referansınızla gelen üyelerimizin elde ettiği gelirlerden uygulamada tuttuğunuz TFB oranında 24 saatte bir size gelir gelecek. Madem kullanıcılarımızla birlikte kazanıyoruz. Onlarla birlikte paylaşmalıyız.

Bu özellik aktif olduktan sonra her 24 saatte bir bu hediye sembolü aktif hale gelecek ve payınıza düşen kısım hesabınıza yansıyacak.

2. Segment : Twitter Üzerinden Gelen Sorular.

Soru 1: Öncelikle başarılar dilerim hocam çok güzel bir adım atmışsınız proje sorum şu uygulama da kazanılacak TFB’ler ile internet paketi ya da dakika gibi paketler de alınabilirse çok güzel olur bu yönden bir çalışmanız varmı acaba teşekkürler :).

Teşekkür ediyorum bu güzel soru için. Gerçekten alışveriş özelliğimizin ilgi göreceğini tahmin ediyorduk, güzel önerilerle hızlıca gelişeceğe benziyor. Biz burada online eğitimler için indirim kuponları gibi hizmetleri planlamıştık. Bu öneriyi de listemize ekliyoruz. Neden olmasın.

Soru 2: TFB Coin ulusal anlamda büyük bir proje olarak karşımıza çıkıyor fakat uluslararası alanda büyük başarıları şimdilik yok ileride nasıl staratejik hamleler yapıcaksınız ve insanlara bu coini nasıl tanıtıcaksınız bir de TFB daha büyük borsalarda listelenecek mi?

Bu; gerçekten, kaliteli, blokzincir dünyasını yakından takip eden bir kitleniz olduğunu gösteren şahane bir soru.

Öncelikle bir Türk projesi olarak yaptığımız işten ülkemiz adına gurur duyuyoruz. Maalesef daha önceki dönemlerde pek çok scam (dolandırıcı) projeler nedeniyle Türk ekiplerinin projelerine dışarıdan iyi gözle bakılmıyordu. Biz ise disiplinli bir ekip ruhu ile projemizi günden güne büyütüyoruz. Hem yatırımcılarımız artıyor hem de kullanıcılarımız artıyor. Bundan sonraki hedefimiz globalde yapacağımız marketing çalışmaları ile yurtdışın da adımızı güzelce duyurmak ve yabancı yatırımcıyı çekmek olacaktır. Aslında su anda bizim globalde 23 bin kullanıcımız var. Bu sayı Blackstar ile birikte tabiki daha da artacak. Kullanıcı ve yatırımcı sayımızdaki artış doğal olarak buyuk borsalarda daha hacimli işlemler yapmamızı sağlayacaktır. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Türkiyede ve globalde buyuk bir borsada yakında TFB tokenleri alınıp satılabilecek. Tabi burada DeFi etkisi ile merkeziyetsiz borsaların da popüler olduğunu bildiğimizden UNISWAP gibi farklı merkezi olmayan borsalarda da yer alabiliriz. Her iki dünyanın da yatırımcısına ulaşmak için her turlu planı titizlikle yapıyoruz.

Yatırımcısı her gecen gün artan bir proje olarak bu kaçınılmaz. Umarım yakında bu konu ile ilgi güzel haberleri de Kazanç Rehberinin değerli üyeleriyle de paylaşmış oluruz.

Soru 3: Diğer kripto sistemlerinden sizleri ayıran ve özel kılan nedir ve dünya piyasası neden sizi tercih etmeli?

Konuşmamın başında blokzincir teknolojisi ile finans araçlarının daha çok ilgi çektiği bir dönemde reel dünyaya dokunan bir proje olduğumuzdan bahsetmiştim. Bu güzel soru gerçekten bu özelliğimizi daha iyi anlatmamıza fırsat verdiği için teşekkür ediyorum. Özellikle son dönemlerde staking, farming, lending gibi hep finans dünyasının kripto projeleri ilgi görürken, biz gerçek hayatta veri gibi bir varlığı blokzincir teknolojisi ile değere dönüştüren bir konsept oluşturduk. Bu konsept içerisinde yer alan, yatırımcı ve kullanıcı ise kripto paramız ile kazanç elde edebilir hale getiriyoruz. En buyuk farkımız bu. Gerçek dünyada bizim kurguladığımız sistemin geleneksel ödeme yöntemleri ile hem de kullanıcının mahremiyetini koruyarak yapmak mümkün değil iken biz platform olarak bunu sunuyoruz. Kişilerin bir konudaki fikirlerini özgürce belirtebilmelerini ve bundan elde edilen kazancı paylaşabilmelerine imkan sağlıyoruz. Diyoruz ki “Sizin veriniz sizin kazancınız!”

Soru 4: Hem kullanıcıların uzun vadede uygulamayı kullanmaya devam etmesi hem de günlük aktif kullanımı sağlamak amacıyla aktif ve sadık kullanıcıları ödüllendirecek bir sistem düşünüyor musunuz?

Müjdeli haberlerimizden Staking programını bu soru ile birlikte pekiştirmiş olalım izninizle. Şu andaki referans sistemi sayesinde yeni üye kazandırdığı takdirde kullanıcımız yeni üyenin HOŞGELDİN ANKETİ’mizi çözmesiyle 500 TFB ödül alıyordu. Staking programı ile de kullanıcılarımızın aktif olduğu her an için referans gelirlerden belli oranda gelir referans sahibinin cüzdanına kazanç olarak yansıyacak. Tabiki burada bizim için esas olan yeni üyenin kaydolmasından ziyade aktif olması önemli olduğundan, bunun kazancı üye yapan kullanıcımıza ekstra gelir getirmiş olacaktır.

3. Segment : Telegram Topluluk Soruları.

Soru 1: TFB gerçekten de birçok alana seslenen dev bir proje. Uygulama üzerinde de birçok çeşitli getiri sağlayan özelliği bulunmakta. Fakat merak edilen bir konuda; uygulama üzerinde kullanıcıların toplanan verilerini ne için ve ne amaçla kullanıldığı.

Projemiz veri toplama ve analizi konusunda yoğunlaşmış durumda. Bilgilerini paylaştığım kısım hep verinin toplanması ile ilgiliydi. Bu sorunun cevabi ise verinin analizi kısmını anlatmamıza fırsat veriyor. “Veri yeni petroldür” söylemi şu anda hayatimizin her alanına etki ediyor. Biz de kullanıcılarımızın verisini anonim olarak topluyoruz ve değerlendiriyoruz. Örneğin, güzellik malzemeleri satan bir firmanın bir ürünü ile ilgili bir anket yaptığını düşünelim. Firmanın anket de cinsiyet, yas aralığı, gelir durumu gibi bilgileri tekrar sormasına gerek yok. Bunlar zaten elimizde var. Daha sonra sonuçları verdiğimiz panelde firmaya soruyoruz, bu cevap verenler içinde medeni durumu senin için önemli mi, arabası olup olmaması önemli mi, eğitim durumu önemli mi. Firma bu bilgileri de istiyorsa platformda ekstra TFB tokeni ödemek zorunda. Ayrıca diyoruz ki senin urunun için potansiyel müşteri olabileceklere bir indirim kuponu göndermek istiyor musun? 24 geçerli web sitesi üzerinden alışverişte kullanılabilecek bir indirim kuponu olabilir. Biz o kuponu, firmanın istediği özellikteki kişilere uygulamamız üzerinden bildirimle gönderiyoruz. Ve firma hiçbir zaman o müşteriyi bizim platformumuzda takip edemiyor. Yani kullanıcının daha önceki verisini farklı alanlarda kazanca dönüştürüyoruz. Firmadan aldığımız TFB token ödemelerinin bir kısmını ise TFB tutan yatırımcımız la paylaşıyoruz. Sistem bu şekilde kendi içinde veriyi kazanca dönüştürüyor.

Soru 2: TFB projenizi oluştururken, topluluk TFB geri bildirimlerini ve taleplerini dikkate alıyor musunuz?

Bildiğiniz gibi blokzincir projelerinin en önemli bileşenlerinden birisi de topluluklarıdır. Biz topluluk konusunda o kadar şanslıyız ki, sürekli bize geri bildirimde bulunan, uygulamamızın her özelliğini test eden ve düzeltmemizi sağlayan, yatırımcılara projemizi tek tek anlatan, yenilikçi fikirleri nasıl hayata geçirebileceğimiz konusunda sürekli paylaşımda bulunan, kanalımıza sosyal medyamıza gelen yeni kullanıcılarımıza bizleri anlatan güzide bir topluluğumuz var. Onlara sizin huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyoruz. Topluluğumuzun gücünü her zaman yanımızda hissediyoruz. Blackstar’ın demo çalışmalarında, test çalışmalarında ve hayata geçmesinde verdikleri emekler için minnettarız.

Soru 3: Uygulamanızın çok fazla popülerleşmesi ve çok sayıda kullanıcı kazanması durumunda ekibinizin bununla baş edebilecek düzeyde olduğunu düşünüyor musunuz? TrueFeedBack ekibi bu gibi yüksek sayıdaki kullanıcıyı kontrol etmeye hazır mı?

TrueFeedBack projesinin yöneticisi olarak bir diğer rolüm de akademisyen olmak. Akademisyen kimliğimde yer alan büyük veri, yapay zeka ve blokzincir teknolojileri ile ilgili projelerdeki danışmanlıklarım, Tübitak hakemliklerim, üniversite bilgi işlem tecrübelerimi buraya aktarıyorum. Bu nedenle yüksek kapasite isteyen sistemlerin kurgulanmasında bizzat yer aldığım için TFB’nin büyümesini de gerekli ölçeklendirme teknolojilerini kullanarak hazırladık. Sistemiz, TFB büyüdükce ihtiyaçlara oranla büyüyecek şekilde hazır. Ayrıca buyuk veri analizi platformları ile yakin temas halindeyiz. Onlarla yapacağımız iş birlikteliklerimizi de yakında duyuracağız.

Soru 4: Günümüz anket şirketlerinin başarısızlığını da düşünürsek acaba 2023 seçimlerinde TFB projesi aktif ve etkin bir rol alır mı?

TFB de kişilerin özgürce düşüncelerini ortaya koymak istedikleri kullanım alanlarında birisi de seçmen anketleridir. Siyasi partilerle yaptığımız ön görüşmelerde inovatif bir biçimde seçmenin nabzını tutabilecekleri bir platform olduğumuzu fark ettiler. Bunu her parti kendi başarılarını seçmenin doğru ve rahat bir şekilde ifadesi ile sağlayabilir. Biz bu konuda da ciddi bir altyapı çalışması hazırlıyoruz. Türkiye’nin her bölgesinden seçmen profiline uygun bir kitleye secim anketleri yapılacak. Kisiler anonim olacakları için de bu anketlere rahatlıkla katılıp fikirlerini belirtebileceklerdir. Bu da bizim kitlesel bir değerlendirmede nasıl basarili bir uygulama olduğumuzu gösterecektir.

Soru 5: Sisteminizde adam akıllı anket yok,haberler deseniz 5 tane 10 tane veriyor tamamen referansa dayalı bir sistem çünkü referans yapmadan biz bu 50.000 adet TFB’yi 1 senede zor toplarız.

TrueFeedBack neden referansa dayalı bir sistem Ali bey yaptığımız anket kazançlarını neden direk çekemiyoruz. 50.000’e tamamlamak çok zor değil mi?
Ekim ayının son haftasında hem Android hem de iOS versiyonu için BlackStar uygulması marketlere gönderildi. Android 5 Kasımda uygulmamızı PlayStore’da yayınladı. Ancak iOS halen yayınlanma talebimizi yerine getirmedi. Covid süreci nedeniyle işlerin yavaş ilerlediği belirtildi. Bu sürecte iOS sürümünü kullanan kullanıcılarımızın yeni yayınlayacağımız anket ve görevlere katılamayacak olmasından dolayı anketleri ve görevleri durdurduk. Ancak reklam, haber, oyun, etkinlik ödülleri Android kısmında aktif olarak devam etmektedir. Bu konudaki sabırlarından dolayı kullanıcılarımıza teşekkür ediyoruz. Çekim limitinin 50K olması ise tamamen TFB yatırımcısının korunmasına yönelik bir sinirdir. Aslında düzenli şekilde uygulamayı kullanan kisiler için de çok da zor bir sinir değildir. Türkiye kanalımızda çekim taleplerini paylasan kullanıcılarımız bunu göstermektedir. Referans sistemi kullanıcı sayısını artırmasının yanında size ek kazançlar oluşturabilecek Staking Programı açısından önemli bir çalışmadır.

Soru 6: Hocam merhaba bayadır takip ettiğim bildiğim ve desteklediğim bir proje, sorum ise ileriki zamanda uygulama cüzdan özelliği kazandığında bu cüzdan da ne gibi tür seçenekler olacak bildiğimiz ve şuan var olan cüzdanlardan farklı kılan seçenekler ve özellikler olacakmı teşekkürler :).

Uygulamamızın tamamen merkezi olmayan bir yapı ile ödülleri dağıtmayı planladığımızı belirtmiştim. Bu nedenle yeni bir blokzincir ağına geçtiğimizde ödülü dağıtan ve ödülü kazanan arasında doğrudan bir transfer gerçekleşebileceğinden uygulama cüzdan özelliği kazanmış olacaktır. Ayrıca bu cüzdandan ETH veya başka kripto para çiftleri ile dönüşümü de planlıyoruz. Bu özellikleri uygulamamıza yansıtmak için gerekli çalışmaları 2021 yılında hayata geçireceğiz.

Kapanış.

TrueFeedBack ile gerçekleştirdiğimiz AMA’ya katıldığınız için teşekkür ederiz. Twitter ve Telegram kanallarımızı takip ederek ödül kazanan kişileri öğrenebilirsiniz.

Önemli Linkler.

TrueFeedBack Sosyal Medya Linkleri.

Web Twitter Telegram

Kazanç Rehberi Sosyal Medya Linkleri.

Web Telegram Twitter

Önceki İçerikBounty Nedir?
Sonraki İçerikBitWell AMA Etkinliği Özeti
Kazanç Rehberi'nin yönetim hesabı. Mail: [email protected]

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz