Türkiye’nin en iyi kripto para topluluğu olan Kazanç Rehberi, 27 Aralık 2020 tarihinde saat 19.00 (GMT+3) Moeda projesi Co-Founder pozisyonundaki Isabella Yu ile AMA etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlik üç segmentten oluşup ilk segmentte giriş (Katılımcıyla soru cevap.) ardından ikinci segment Twitter üzerinden alınmış sorular. Üçüncü segment olarak sohbet 20 saniyeliğine açılıp grubumuzdaki bütün üyeler soru sorabilir hale gelir. Ardından kapanış kısmı gelmektedir.

100$ MDA olmak üzere bir ödül havuzu bulunmaktadır.4 kişi Twitter üzerinden seçilecektir. 6 kişi Telegram üzerinden gerçekleştirilecek AMA’nın üçüncü segmentinde sorusu seçilen kişiler olacaktır.

Eğer siz de gelecekteki AMA etkinliklerine katılmak, bilgilenirken kazanmak istiyorsanız haberin en altında Önemli Linkler kısmında bulunan Kazanç Rehberi telegram kanalına katılmayı unutmayın.

1. Segment : Katılımcı ile Soru Cevap

Soru 1: Isabella Yu kendinizi topluluğumuza tanıtabilir misiniz?

Moeda Seeds Bank kurucu ortağı ve kripto pazarının yöneticisiyim. Şirketi 2017 yılında NYC’de Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen bir hackathon’dan başlattık. Daha önce NYC’de blockchain endüstrisinde bir dijital ödeme şirketinde çalışıyordum. Moeda’nın bir diğer kurucu ortağı Brad Chun ile birlikte 2014’ten beri blok zinciri sektörüne girdim.

Soru 2: Moeda projesi nedir? Moeda projesinin işlevi nedir?

Moeda, Brezilya’nın başkenti Brazilia’da bulunan, blok zinciri ile güçlendirilmiş bir dijital ödeme ve mikro ödeme platformudur. Dijital ödeme platformu Moeda Pay aracılığıyla; E-ticaret platformu Marketplace; ve mikro finansman platformu olan moeda lending, girişimcileri iş yapmaları için güçlendirmek için bir ekosistem oluşturuyoruz.

MDA jetonu, Moeda platformunda serbest olan bir jetondur, kullanıcılar jetonu borsalar yoluyla edinebilir ve yatırım yapmak, satın almak ve işlem yapmak için Moeda platformunda kullanabilir.

Ayrıca, işlem amacıyla yalnızca Moeda platformunda mevcut olan fiat-sabit token MDA-BRL’ye sahibiz. MDA-BRL, Brezilya’nın resmi para birimi olan Brezilya Reali’ne sabitlenmiştir. Jetonu çıkarmak için Brezilya’da lisans aldık ve Brezilya’da % 100 kollatoralize edebildik.

Soru 3: Projenizi dünyaya yaymak için ne tür çalışmalar yaptınız?

Küresel çalışmalar için, iş tarafında, platformumuzu tanıtmak ve platformumuzu küresel olarak genişletmek için UNICEF, UNOPS, UN Impact Investing Goals gibi pek çok BM kuruluşu ve projesi ile ortaklık yapıyoruz; Ayrıca en büyük LATAM ödeme işlemcisi şirketi Cielo ile ortaklık yapıyoruz, ödeme platformumuz Brezilya’da yeterince kullanıldığında, LATAM’daki Cielo bağlantısı aracılığıyla daha fazla ülkeye yayılacağız.

Kripto tarafında, Çin (Gate.io), Singapur (probit), Hong Kong (OKex) ve Binance’deki borsalarda listeliyiz – bu borsalar küresel olarak token kullanıcıları edinmemizi sağlıyor; Aynı zamanda Güney Kore ve Japonya’daki birkaç büyük borsa ile token listesi için görüşmeler yapıyoruz, Türkiye’de BitHola adlı bir borsa ile görüşüyoruz. Ayrıca daha fazla insanın MDA hakkında bilgi sahibi olması için dünya çapında farklı gruplarla AMA yapıyoruz.

Soru 4: Moeda projesinin başarılarından bahsetmek ister misiniz ?

Yukarıda ki görsel, başarılarımızın bir özeti.

Ayrıca 2017’den itibaren, Ağustos 2017’de 20M $ toplamak için ICO yaptık, Binance, Okex gibi önde gelen borsalarda MDA’yı listeledik; Microlending projesini başlattık ve MDA aracılığıyla 10’dan fazla projeyi başarıyla finanse etti ve yatırımcılara% 10 prim geri ödedi; MoedaPay Uygulamasını başlattık ve Brezilya’da 28.000 kullanıcıya ulaştık; covid-19 sırasında dokunmatik olmayan market teslimatı yapmak için Moeda MarketPlace’i başlattık ve Brezilya’da 10 bölgeye genişlettik.

Soru 5: Kadınlar bir araya geldi ve bir proje başlattınız. Bu harika. Girişimcileri destekliyorsunuz. Belki birçok kadın için bir kariyer kapısı açmışsınızdır. Kadınlara ilham olsun istiyorum. Bu projeyi yaratırken nasıl ilham aldınız?

Brezilya ve New York’ta bu projede çalışacak 50’den fazla kişiden oluşan gerçek bir ekibimiz var, 3 yıl içinde herkesin kontrol edebileceği birkaç ürün başardık. Yaptığımız şey için, çok sayıda insana, özellikle de kadın girişimcilere para kazanma ve hayatlarında değişiklik yapma gücü kazandırdığımıza inanıyoruz.

Kadın girişimciliğe gelince, fon sağlamak için seçtiğimiz ilk tohum projesinin tamamı, kooperatif projeler yürüten kadınlardır. Bu kadınları, kendi işlerini kurmalarına yardımcı olacak fonlar, uygulamalı teknik rehberlik, pazarlama ve satış desteği sağlayarak güçlendiriyoruz.

Moeda’daki 3 kurucu ortaktan 2’si kadındır, kişisel deneyimlerimize dayanarak, kadınların özellikle az gelişmiş bölgelerde ve Brezilya gibi gelişmekte olan ülkelerde erkek yaşıtlarına göre daha az iş fırsatları elde ettiğini görüyoruz. .Bir değişiklik yapmamız gerek ve kaynaklardan yararlanmak istiyoruz

Soru 6: #SeedProject geliştirme süreci ile hangi teknolojileri kullanmayı hedefliyorsunuz? Ayrıca #SeedProject ile üretim zincirinde oluşturmak istediğiniz hedef nedir?

Teknoloji tarafında, #MDA bir ERC-20 jetonudur, ekosistemimizde belirli sayıda kullanıcıya ulaştığımızda Moeda zinciri oluşturmayı ve #MDA’yı Moeda Chain coinine dönüştürmeyi düşünebiliriz.

Ethereum dışında, mikro kredilendirme ve dijital ödemede hızlı ve uygun maliyetli mikro işlemler sağlamak için fiat sabitlenmiş token MDA-BRL oluşturmak için Stellar zincirinden yararlanıyoruz.

#MoedaSeeds proje sürümleri için bilgileri Hyperledger’a kaydediyor ve bilgileri izin temelinde paylaşıyoruz.

#MoedaSeeds ile hedefimiz, küçük işletmeler, özellikle Brezilya’daki kadınların liderliğindeki işletmeler için uzun vadeli bir finansçı olmak istiyoruz. Yatırım yapılacak tohum projelerini seçmek için Brezilya’daki en büyük kooperatif birlikleriyle ortaklık kurarak üzerinde çalışıyoruz.

Soru 7: Moeda kart ve moedamarket.com kullanımı ile ilgili detaylı bilgi verebilir misiniz? Gelecekte biz de kullanabilecek miyiz?

Moeda kartı için, Mastercard ile ortak markalı ön ödemeli bir banka kartıdır. Brezilya kimliği olan herkes Moeda hesabına giriş yaptıktan sonra Moeda web sitesi aracılığıyla başvurabilir. Kartınıza MDA / MDA-BRL ile yükleme yapabilir ve Mastercard kabul ettiğiniz herhangi bir yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca banka hesabınızdan BRL (Brezilya Reali) yatırabilir ve kart aracılığıyla banka hesabınıza nakit olarak aktarabilirsiniz.

Brezilya’daki diğer ön ödemeli banka kartlarıyla karşılaştırıldığında, blockchain teknolojisi ile daha verimli çalışabildiğimiz için çok daha düşük işlem ücretleri alıyoruz.

Şu anda kart yalnızca Brezilya’da mevcut, şimdiden 4000’den fazla kart çıkardık, yakın gelecekte küresel olarak benimsenmesini sağlayacağız, bu bizim yol haritamızda var.

Soru 8: Moeda ekibinin mikro kredi platformu, dijital ödeme uygulaması MoedaPay’i geliştirmeye devam ettiğini görüyoruz. Bu gelişmeleri göz önünde bulundurarak Brezilya’da bankacılık lisansı almayı düşünüyor musunuz? Cevabınız evet ise detaylı bilgi verebilir misiniz?

Brezilya’da dijital bankacılık hizmetleri sağlamak için bankacılık lisansı başvurusunda bulunmuştuk ve artık “bankacılık” ifadesini kullanabiliyoruz, ancak yine de gerçek bir banka olarak çalışmak ve dijital bankacılık hizmetleri sunmak için onay bekliyoruz.

Bankacılık lisansı hakkında daha fazla ayrıntı için ifşa edemem. Lütfen anlayın.

Soru 9: EXAME dergisinde geçen hafta yayınlanan makalede, “2021 için en büyük inovasyon ve pazar etki potansiyeline sahip Brezilya blockchain şirketi hangisi?” Binance CEO’su CZ, bu soruda Moeda’dan bahsediyor. Bu makaleyi okuduğunuzda nasıl hissettiniz? Bizimle paylaşır mısınız ?

Binance’deki kurucuları ve üst düzey yöneticileri şahsen tanıyorum ve onlarla ilk günlerde Moeda Projesi hakkında konuştuk ve şeffaf etki yatırımları ve bağışlar için blockchain teknolojisi ve kripto para biriminden yararlanma fikrini çok destekliyorlar. Projenin içsel değerini gördüklerini ve sadece token fiyatı oynaklığına odaklanmadıklarını görmek beni çok mutlu ediyor.

Forbes, Fast Company, Coindesk ve diğer medya ve harika beyinlerden de beğeni topladık.

Forbes Moeda Haberi

2. Segment : Twitter Üzerinden Gelen Sorular.

Soru 1: Yatırımcılar her zaman bir projede uzun vadeye bakarlar. Uzun vadede $MDA tutan yatırımcılar için faydalar nelerdir? #Moeda projesinin fiyat istikrarı, güvenilirlik, hareketlilik, likidite ve teknoloji açısından temel avantajları nelerdir? #MDA

Token ticaretinin yanı sıra, yatırımcıların MDA ürünlerini satın almalarına veya tohum projelerine MDA’ya yatırım yapmalarına ve ilgi almalarına olanak tanıyan birçok kullanım alanı sunuyoruz. Genişledikçe ve daha fazla kullanıcı edindikçe, token toplam supply 19,6 milyon ile sınırlı olduğundan talebin #MDA fiyatını artıracağına inanıyoruz. Likidite için, #MDA en büyük kripto borsalarında işlem yaptığından ve işlem hacmi şu anda sürekli > 200.000 $ olduğundan, şu anda oldukça likit durumda. Ayrıca, daha fazla kullanıcının edinmesine izin vermek için farklı bölgelerde daha fazla borsaya eklemeye çalışıyoruz.

Güvenilirlik için 3 yıldır faaliyet gösteriyoruz ve IBM, Mastercard, BM, Cielo ve daha fazlası gibi en iyi küresel ve bölgesel kuruluşlarla çalışıyoruz, bu şimdiden güvenilirliğimizi kanıtlıyor.

Teknoloji tarafında, 50’den fazla kişiden oluşan bir ekibimiz var, %50’den fazlası teknoloji ekibinde çalışıyor.

istikrar için, kripto piyasası oldukça dalgalı olduğu için #MDA fiyatının istikrarlı olduğundan emin olamayacağımızı önemsiyoruz, ancak gerçek ekibimiz, gerçek ürünümüz ve gerçek etkimiz olduğu için emsallerimizle karşılaştırıldığında çok daha kararlıyız.

Soru 2: DeFi, şu anda blockchain alanındaki en sıcak konulardan biri. DeFi hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız? DeFi’nin mevcut finansal sistemi bozacağını düşünüyor musunuz? #Moeda’nın DeFi sektörüne yaklaşımı nedir? #MDA

DeFi, kripto alanında şu anda oldukça popüler bir konudur, borç alma ve alım satım yöntemlerini merkezden uzaklaştırarak geleneksel Finans alanında devrim yaratır. Ancak hala yasal kısıtlamalar, DeFi’ye geçmeden önce ele alacağımız teknoloji sorunları var.

Moeda ekibi bu yılın başından beri DeFi üzerinde çalışıyor, ancak Token teminatı, borç verme veya ticaretten oluşan bir DeFI çözümü bulmak için acele etmiyoruz.

Ödeme ve mikro kredilerle uğraştığımız ve büyük kuruluşlarla çalıştığımız için, yaptığımız her şeyin tamamen yasal olduğundan emin olmalıyız.

Soru 3: Projenizin en önemli kısımlarından biri Moeda Uygulamasıdır. Moeda Uygulaması hakkında bize bilgi verir misiniz? Bu uygulama ile ne yapabiliriz? Ayrıca uygulamayı indirip kullandığımızda kişisel verilerimiz nasıl korunur? #MDA

APP şu anda Play Store’da indirilebilir, henüz Appstore’da bulunmamaktadır. Moeda web sitesi veya Moeda uygulaması üzerinden hesap başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kişisel bilgi depolamada, verileri Microsoft Azure’da saklıyoruz. Daha fazla ayrıntı için, teknik ekibimizden bir cevap vermesini ve önümüzdeki hafta Telegram kanalınıza iletmesini isteyeceğim.

Soru 4: Seçilmedi

3. Segment : Telegram Topluluk Soruları.

Soru 1: ” Token Burn ” token değerini korumaya yardımcı olur, $MDA ” Token Burn ” sunuyor mu ?

Hayır, jeton yakmıyoruz. 1. Günden itibaren,% 100 jeton düzenledik ve dağıttık, takımın jetonu yok ve jeton yakmıyoruz, ancak kullanım için borsalardan MDA satın alıyoruz. Bunu yapıyoruz çünkü ekibin, MDA sahiplerinin token ticaretine odaklanmak yerine MDA’yı kullanmak için yeterli yola sahip olmalarını sağlamak için teknoloji geliştirmeye ve kullanıcı edinmeye odaklanacağına inanıyoruz.

Soru 2: Projenizi sürdürmek için kar/gelir #Moed sağlama yolları nelerdir ve gelir modeli nedir? Hem yatırım yapan hem de projeniz için nasıl kazanç kazan-kazan yapabilir?

Moeda çeşitli yollardan gelir elde etmektedir: mikro kredilendirme faizleri (% 18’e kadar APR); dijital ödeme işlem ücretleri; kripto değişimleri, çek depozitoları, banka havaleleri dahil diğer finansal hizmetler; işlemlerde e-ticaret platformu ücretleri; Moeda markalı ürünlerin satışı.

Yatırımcılar, Moeda Platformuna #MDA’ya yatırım yapabilir ve 4 ay-12 ay arasında% 10’a varan getiri elde edebilirler, ayrıca #MDA’yı Moeda markalı ürünleri satın almak ve Brezilya’dan taze ürünler olarak teslim almak için kullanabilirler.

Soru 3: MOEDA projesini tek kelimeyle özetlerseniz, bu ne olur? MDA’nın değerini yaratan temel özellikler nelerdir? Onlardan bazı önemli anları paylaşabilir misin?

Ekosistem: Girişimcilerin platformumuz aracılığıyla fon alması, kâr elde etmesi, ürün satması, ödeme alması ve satıcılara ödeme yapması için eksiksiz bir ekosistem inşa ediyoruz. Gelecekte bunun için çalışmaya devam edeceğiz ve özellikle kadın girişimciler olmak üzere girişimcilere yönelik hizmetlerimizi genişleteceğiz

Soru 4-5-6: Katılımcının erken ayrılması sebebiyle seçilmedi.

Kapanış.

Moeda ile gerçekleştirdiğimiz AMA’ya katıldığınız için teşekkür ederiz. Twitter ve Telegram kanallarımızı takip ederek ödül kazanan kişileri öğrenebilirsiniz.

Önemli Linkler.

Moeda Sosyal Medya Linkleri.

Web Telegram Twitter Coinmarketcap

Kazanç Rehberi Sosyal Medya Linkleri.

Web  Telegram Twitter

Önceki İçerikBitWell AMA Etkinliği Özeti
Sonraki İçerikFerrum AMA Etkinliği Özeti
admin
Kazanç Rehberi'nin yönetim hesabı. Mail: [email protected]

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz